Tallinn International Horse Show kaugeim osaleja saabub Saudi-Araabiast

Ratsutamine.postimees.ee
Copy
Paul-Richard Argus ja Renessin Tallinna Horse Show'l.
Paul-Richard Argus ja Renessin Tallinna Horse Show'l. Foto: Mari Ann Selge

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Saku Suurhallis aastase vahe järel taas ratsaspordifestivali Tallinn International Horse Show. Sündmusest võtavad osa kaheksa riigi ratsanikud ligi 180 hobusel ning areenil saab teiste hulgas näha ka voltižeerimise ehk hobuse seljas võimlemise maailmameistrit.

Sündmuse tipphetkedeks on laupäeval peetav koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava ning pühapäeval peetav maailmakarika etapp takistussõidus. Programmist leiab ka põnevust kruviva kuue takistusega sõidu, mis leiab aset laupäeva õhtul.

Sündmusel osalevad tippratsutajad üheksast riigist – Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Poolast, Venemaalt, Rootsist, Rumeeniast ja Saudi-Araabiast. Kolme päeva jooksul saab stardis näha ligi 180 hobust.

Traditsiooniliselt on takistus- ja koolisõiduvõistluste vahele pikitud erinevaid esinejaid. Tänavu rõõmustab publikut maailma tipptasemel voltižeerimise meeskond Brüsewitz Brüder Saksamaalt ning osaleb ka tänavu meeskondliku maailmameistri tiitli saanud sakslane Jannik Heiland. Areenile astub ka takistussõidu hobuseid imiteeriv maailmakuulus HorseMan Team Prantsusmaalt – nemad ületavad parkuuritakistusi hobusteta.

Suurvõistlus algab reedel, 1.oktoobril ning kestab pühapäeva, 3. oktoobrini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles