Kaotusseisust välja roninud Levadia kindlustas liidrikohta

Toimetas Karl Juhkami
Tallinna FCI Levadia mängumehed.

Eesti jalgpalli kõrgliigas teenis 12 järjestikuse võidu tabeliliider Tallinna FCI Levadia, kui alistas koduväljakul 2:1 Tallinna Legioni.

Too triumf tuli aga raskemini kui nii mõnigi eelmine. Nimelt jäi Levadia juba 20. minutil kaotusseisu, kui nende võrgu pani sahisema Kirill Nesterov.

Pikalt Levadial tagaajaja rollis siiski olla ei tulnud, sest juba üheksa minutit hiljem seadis Robert Kirss jalule viigi. Sama mees lõi lõpuks ka nende võiduvärava, seda 59. minutil.

Lisaks kohtumisele kaotas Legion täna ka ründaja Albert Prosa, seda aga mitte vigastuse, vaid poolte kokkuleppe tõttu. «Me lõpetasime Prosaga poolte kokkuleppel lepingu de facto, aga hetkel tegeletakse de jure osaga ehk paberimajandusega,» sõnas Legioni peatreener Deniss Belov Soccernet.ee-le antud intervjuus.

Eelmisel suvel klubiga liitunud Prosa mänguaeg jäi suuresti vigastuste ning ebakindluse taha. Tänavusel hooajal osales Tartus sündinud ründaja seitsmes mängus ning lõi värava ainult ühes, eelmisel aastal jäi Premium liigas väravasaldo avamata.

Tulles aga tagasi tänaste võidumeeste ehk Levadia juurde, siis nemad astusid järjekordse võiduga sammu lähemale pika tiitlipõua lõpetamisele. Nimelt on kuuel hooajal järjest teistsuguse medaliga leppima pidanud klubil koos 64 punkti, millega hoitakse Premium liigas esikohta.

Valitsev tšempion Tallinna FC Flora jääb neist maha küll 12 punktiga, kuid samaaegselt on rohevalgetel kolm mängu (ehk teoorias üheksa punkti) varuks.

Tegelikult pidanuks täna Premium liigas toimuma ka teine kohtumine, kuid Pärnu Vapruse ja Tartu Tammeka duell lükati edasi, kui suvepealinna klubi leeris avastati üks koroonasse nakatunu. Jalgpalliliit teatab mängu uue toimumisaja esimesel võimalusel.