Kalev/Cramo alustas VTB hooaega kaotusega Euroliiga klubile

Peterburi Zeniti mängumees Billy Baron viskel Kalev/Cramo vastu.
Peterburi Zeniti mängumees Billy Baron viskel Kalev/Cramo vastu. Foto: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

BC Kalev/Cramo tegi pühapäeval algust VTB Ühisliiga põhiturniiriga, võõrsil toimunud avakohtumine kaotati Peterburi Zenitile 60:75.

Kohtumine algas kompavalt, mõlemad meeskonnad oli avaveerandi alguses hädas punktide toomisega. Kalev sai 3:0 ette, suhteliselt kohtumise alguses sai Peterburi tagaliin järjekordse hoobi, kui väljakult lonkas minema Conner Frankamp. Kalev oli hädas korvide saamisega väljakult. Veerandi teiseks pooleks käimas saanud Zenit juhtis kümne minuti järel 20:11.

Teisel veerandil sai Kalev on mängu paremini käimas ning poolajapausile mindi Peterburi viiepunktilises eduseisus 34:29. Kolmanda veerandaja alguses tegi Kalev 7:2 spurdi ning vähendas vahe kahele punktile, kuid viimasele veerandile mindi vastu kümnepunktilises kaotusseisus 44:54.

Otsustav veerand kulges tasavägiselt, kui Zenit hoidis pidevalt 10-12 punktilist edu ja seda käest ei andnudki. Kalevi mängu vedas JeQuan Lewis 15 punktiga, üleplatsimees oli Peterburi poolel Jordan Mickey 24 punktiga.