VIDEO ⟩ Sportlik Keili Sükijainen: äkki õnnestub mul betoonplaat katki lüüa, aga võib-olla tehakse seda vaid filmides

Postimees Sport
Copy

Liikumine annab energiasüsti! Selle tõestamiseks proovivad 23. septembrist 30. septembrini toimuva spordinädala patroonid erinevaid liikumisviise. Teleajakirjanik Keili Sükijainen tegi tutvust taekwondo ehk Korea päritolu võitluskunstiga.

Sükijainen on väga sportlik, – ta on tegelenud nii võimlemise kui ka tennisega – ent kuidas läheb tal taekwondos? «Valisin selle spordiala, kuna olen reporterina aastaid töötanud ja ära proovinud peaaegu kõik spordialad. Tükk aega mõtlesin, kas on midagi, mida pole proovinud, kui lõpuks koitis taekwondo. Äkki õnnestub mul betoonplaat katki lüüa, aga võib-olla tehakse seda vaid filmides,» sõnas ta muiates.

Sükijainenile jagas õpetussõnu taekwondo meister, Eestis paar aastat elanud korealane Young Hun Jung. Lõpuks peeti duell, kust ei puudunud ka jalalöögid. «Täiesti lõpp! Ma arvasin, et see on palju lihtsam, aga võtab niimoodi lõõtsutama,» tõdes Sükijainen. «Enda arvates olen heas vormis, aga praegu on selline tunne, nagu poleks kunagi varem trenni teinud. Ma olen väga positiivselt üllatunud, nii lõbus oli! See oli ülihea trenn – just kuulsin, et see on kõhulihastele väga hea. Nii et naised, näeme taekwondos

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Sükijainen ja Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädalal on registreeritud üle 1100 ürituse, oma sündmuse saab lisada SIIN. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu jooksul võimalus osa võtta spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida SIIN.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles