VIDEO ⟩ Olümpiavõitja Embrich õpetas Reet Linnale ja Tiit Landile vehklemist

Postimees Sport
Copy

Liikumine annab energiasüsti! Selle tõestamiseks proovivad 23. septembrist 30. septembrini toimuva spordinädala patroonid erinevaid liikumisviise. Teleajakirjanik Reet Linna ja Taltechi rektor Tiit Land võtsid kätte epee ning proovisid olümpiavõitja Irina Embrichi käe all vehklemist.

«Olümpiavõitja on väga hea õpetaja. Esimesed liigutused on kiiresti õpitud, eks vaatame, kuidas läheb,» kiitis Land. «See pole just hirmus keeruline, ent ma ei keskendu hästi, ikka tuleb vale samm sisse. Jalad on selle spordi jaoks ka natuke lühikesed,» sõnas Linna muiates.

Embrich tegi spordinädala patroonidele selgeks epeevehklemise põhitõed ning lõpuks said Linna ja Land omavahel ka vehelda ning rektor võitis 3:2. Ta tunnistas, et Tokyo olümpiamängude ajal sai epeenaiskonnale kaasa elatud ning nii mõndagi vehklemise kohta õpitud. «Ma ei ole relva küll käes hoidnud, aga olümpiamängude ajal olin teleri ette naelutatud. Kui finaal toimus, oli see ikka meeletu emotsioon!» sõnas Land. «Ega vehklemine kerge ei ole. Siin on kohutavalt palav, vehklemismask on raske ning hingamisruumi on hästi vähe. Teiseks peab olema väga kiire reaktsioon. Meie kullatüdrukud on kangelased!» kiitis Linna.

Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Spordinädalal on registreeritud üle 1100 ürituse, oma sündmust saab lisada SIIN. 29. septembril kell 18 antakse Kadrioru pargis start spordinädala jooksule, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Lisaks on igal Eestimaa inimesel võimalus terve septembrikuu võimalus osa võtta spordinädala väljakutsest, kus eesmärgi täitnute vahel loosime välja jooksujalatseid ning eksklusiivset olümpiavarustust. Väljakutsele saab registreerida SIIN.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles