Tartu Bigbank pääses Meistrite liigas järgmisesse eelringi

Tartu Bigbank on tänavu Credit24 Meistriliiga suurim favoriit.
Tartu Bigbank on tänavu Credit24 Meistriliiga suurim favoriit. Foto: Ragnar Peets

Kuigi Tartu Bigbanki võrkpalliklubi kaotas Meistrite liiga eelringi korduskohtumises  Šveitsi klubile Amriswili Lindarenile 2:3 (25:19, 23:25, 25:21, 21:25, 10:15), kindlustati tänu kahele geimivõidule pääs järgmisesse eelringi.

Eesti klubi võitis esimese geimi võrdlemisi kindlalt 25:19. Teise geimi algus oli ärevam. Tartlased tegi mõned lihtsad vead ning jäid 8:12 kaotusseisu, seejärel jõuti aga 14:14 viigiseisuni ja esimest korda mindi geimi juhtima seisul 19:18. Seejärel lasti jällegi eduseis käest ning seisul 23:24 lõi Valentin Kordas palli auti ning geim kaotati 23:25.

Kolmas geim algas jällegi võõrustajate vedamisel ning peagi võideldi sisse kolmepunktiline edu, mida suudeti hoida seisuni 14:11. Siis said Tartu mängijad võimu juurde ning tegid 10:2 spurdi ning otsustasid kolmanda geimi saatuse, mis võideti 25:21.

Edasipääsu taganud kahe geimivõidu järel põhimeestele puhkust andnud Tartu kaotas viimased geimid 21:25 ja 10:15.

500 pealtvaataja ees toimunud kohtumises teenis Bigbanki parimana 19 punkti Albert Hurt, 10 silma sai mängus reie tagakülge vigastanud Martti Juhkami ja Alex Saaremaa.

Meistrite liiga eelring jätkub Tartu jaoks juba järgmisel nädalal, kui vastamini minnakse Portugali klubiga Lissaboni Benfica. Tõenäoliselt peetakse avamäng 6. oktoobril Tartus (pole veel kinnitatud).