K, 31.05.2023

USA Kapitooliumit rünnanud olümpiavõitjat ähvardab vanglakaristus

Karl-Joosep Küngas
Facebook Twitter
Comments
Klete Keller.
Klete Keller. Foto: GREG WOOD/AFP/Scanpix

Tänavu jaanuari alguses tungis ujumises kahel korral olümpiavõitjaks kroonitud Klete Keller koos teiste endise USA presidendi Donald Trumpi toetajatega Kapitooliumisse. Nüüd seisab mees silmitsi vanglakaristusega.

Kahekordne olümpiavõitja tunnistati süüdi Kapitooliumisse sissetungimises ning sealse töö häirimises. Keller võttis süü omaks ning tunnistas enne Washingtonis kohtu ette astumist, et soovis sellega USA presidendi Joe Bideni võitu valimistel ära hoida.

Kapitooliumisse vägivaldselt tungimine on väga tõsine kuritegu USAs. Seda võidakse karistada kuni 27-kuulise vanglakaristusega. Kelleri puhul võib oodata siiski veidi leebemat karistust. Ta on juba praeguseks saanud 2000 dollari suuruse rahatrahvi, kuid sellega ei pruugi kõik piirduda.

Keller võitis oma olümpiakullad 2004. ja 2008. aasta olümpiamängudel. Ta kuulus ujumises USA 4x200 meetri teatemeeskonda. Tal on auhinnakapis veel näidata kaks olümpiapronksi 400 meetri distantsilt.

USAs toimus Kapitooliumi rünnak tänavu 6. jaanuaril, mil sajad Donald Trumpi toetajad tormasid USA parlamendihoonesse. Politsei vahistas enam kui 600 inimest ning kohus otsustas karistada 185 isikut. Viimased ründasid sihilikult Kapitooliumi töötajaid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles