Spordinädal püstitas Eesti rekordi

Postimees Sport
Copy
Fotol Spordinädal 2021 patroonid.
Fotol Spordinädal 2021 patroonid. Foto: Karli Saul/EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja ühendus Sport Kõigile eestvedamisel 23.-30. septembrini toimunud spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1147 liikumissündmust ja registreeriti 204 323 osaluskorda.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi hinnangul on spordinädalast kujunenud arvestatav liikumissündmus, mida teatakse ja mida oodatakse.

«Spordinädal toimub samal ajal kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides, kus Eesti paistab teiste hulgast silma kui kõige rohkem sündmusi korraldav riik per capita ehk rahvaarvu suhtes. Selle aasta spordinädala hüüdlause «Vaktsineeri end laiskuse vastu» kõnetas eestimaalasi ja loodan, et korrapärase liikumisharrastusega hakkas tegelema palju uusi inimesi. Oleme ju seadnud eesmärgiks inimeste liikumisaktiivsuse osas saavutada Põhjamaade taseme, kuhu meil on siiski veel paarkümmend protsendipügalat minna,» ütles Lusmägi EOK pressiteate vahendusel.

Spordinädala patrooni, esimese Eesti naisena Mount Everesti tippu roninud alpinist Krisli Meleski sõnul teeb liikumine inimestele vaid head. «Minul on liikumine aidanud vaimset tervist hoida. Just see on kõige olulisem – sport teeb õnnelikuks. See annab adrenaliinilaksu,» sõnas Melesk.

Lisaks Meleskile innustasid spordinädalal inimesi liikuma EOK sportlaskomisjoni liige Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen ja Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

Suurima panuse spordinädala sõnumi levitamisel Eestis andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad, kokku osales 705 organisatsiooni. Kõige populaarsem spordiüritus spordinädalal oli avasündmusena peetud heategevuslik teatejooks, kus üle Eesti osales 28 linnas 11 500 koolilast. Lisaks korraldas EOK tänavu spordinädala väljakutse, kus ergutati inimesi septembrikuu jooksul vähemalt 10 korda liikuma. Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis 204 323 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis.

Tagasi üles