L, 10.12.2022

Olümpiavõitja Julia Beljajeva tunnistas, mis aitas tal keerulisel ajal vältida depressiooni

Priit Pullerits
Olümpiavõitja Julia Beljajeva tunnistas, mis aitas tal keerulisel ajal vältida depressiooni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti epeenaiskond alistas Tokyo olümpia finaalis Lõuna-Korea ja sai kulla. Pildil vasakult: Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ja Katrina Lehis
Eesti epeenaiskond alistas Tokyo olümpia finaalis Lõuna-Korea ja sai kulla. Pildil vasakult: Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ja Katrina Lehis Foto: Tairo Lutter / Postimees

Kui Tokyo olümpia arutluskonverentsil Tartus hotellis Lydia kõlas Eesti epeenaiskonnaga kuldmedali võitnud Julia Beljajevale küsimus, mis moodi ta närvid pingelises ja närvilises võistluses vastu pidasid, samal ajal kaasaelajad kodudes teleri ees südame põkseldes küüsi närisid, vasta ta naeratades: «Nagu tulemusest näha, siis väga hästi.»

Tulemuse kinnituseks oli tal Eesti Olümpiaakadeemia möödunud nädala reedel korraldatud üritusel, kus teiste seas esinesid ka sõudja Tõnu Endrekson ja ratsutaja Dina Ellermann, kaasas võidetud kuldmedal – see kaalub veidi üle poole kilo.

Beljajeva rääkis, et talle sobis hästi, et olümpiavõistlustel polnud publikut. «Vahepeal unustasin isegi ära, et olen olümpial,» lisas ta. Pealtvaatajate puudus oli tema sõnul kasulik seepärast, et siis ei hakka võistlemist segama mõtted selle üle, kui palju inimesi parajasti vaatab.

Märksõnad
Tagasi üles