Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ogier jättis kaardilugejale armsa sõnumi

Autoralli valitsevad maailmameistrid Julien Ingrassia ja Sebastien Ogier. FOTO: Dppi/Gregory Lenormand/SCANPIX

Toyota rallimeeskond kinnitas järgmise hooaja koosseisu. Kui seal on poolekohaga sõitmas edasi valitsev maailmameister Sebastien Ogier, siis tema kõrval ei võta enam kohta sisse ustav paarimees Julien Ingrassia.

2021. aastaga lõppeb Ogieri koostöö pikaaegse kaardilugeja Julien Ingrassiaga, kes otsustas rallimaailmast taanduda. Tema kohale asub prantslane Benjamin Veillas, kes on Ogieriga viimastel aastatel teinud tihedat koostööd testipäevadel.

Ogier on kõik oma MM-sarja sõidud seni kihutanud just koos Ingrassiaga. Nende koostöö algas 2008. aastal ning edasine on juba ajalugu. Koos on võidetud autorallis seitse MM-tiitlit ning 166 stardist võetud 53 esikohta. Kokku on nad poodiumil seisnud lausa 90 korral.

Kuigi koos sõidetakse tänavu veel kaks MM-rallit, siis Ogier otsustas juba praegu Ingrassiale südamliku sõnumi edastada. «Autorallis räägitakse tihti sõitjate oskustest, ent ka kaardilugeja on ülioluline. Tema roll meie edus on olnud väga suur.

Alates esimesest päevast autorallis on ta olnud minu kõrval. Me ehitasime kõik üles, arenesime koos, avastasime koos rallimaailma ja viisime enda unistused ellu. Tegelikult saavutasime palju rohkem kui unistada julgesime. Praegused seitse MM-tiitlit räägivad enda eest ning nüüd püüame viimase MM-ralliga stiilselt kõigele punkti panna.

Julien, minu jaoks pole kahtlust, et oled parim kaardilugeja. Kes teab, milline võinuks minu karjäär olla sinuta. Aitäh kõige eest ja võlgnen sulle palju. Sind pole võimalik asendada, ent soovin sulle kõike paremat tulevikuks. Naudi elu!» lausus Ogier sotsiaalmeedias.

Tagasi üles
Back