Žalgiris jätkab Euroliigas endiselt võiduta

Kaunase Žalgirise keskmängija Joffrey Lauvergne.
Kaunase Žalgirise keskmängija Joffrey Lauvergne. Foto: PHILIPPE DESMAZES/SCANPIX

Korvpalli Euroliiga naasis Kaunasesse ning seal ootas neid 10 000-pealine publik. Kodupubliku pahameeleks pidi kodus mänginud Žalgiris tunnistama Peterburi Zenidi 64:70 paremust.

Euroliiga avakohtumises Lyoni-Villeurbanne ASVELi paremust tunnistanud Žalgiris soovis kindlasti kodus võidureele naasta. Selleks oli neid ka tervitama tulnud 10 153 fänni.

Pärast rabedaid esimesi minuteid haaras Zenit initsiatiivi ning ei vaadanud enam tagasi. Kui avapoolaja võitsid nad tulemusega 40:34, siis viimasel veerandil oli kasvanud Venemaa klubi eduseis juba kahekohaliseks.

Žalgiris jõudis viimasel minutil veel kolme silma kaugusele, ent enamaks täna võimelised poldud. See tähendab, et Žalgiris alustas tänavust Euroliiga hooaega kahe kaotusega.

Zenidi parimaks kerkis 19 punkti visanud Jordan Loyd. Žalgirist ei päästnud kaotusest ka 14 silma toonud Janis Strelnieks.