K, 1.02.2023

Taltechi peatreener flirtis hooaja avamängu eel mõttega ise platsile minna

Postimees Sport
Taltechi peatreener flirtis hooaja avamängu eel mõttega ise platsile minna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Janis Sirelpuu.
Janis Sirelpuu. Foto: Tairo Lutter

Credit24 Meistriliiga eeloleval nädalavahetusel avavad oma liigahooaja Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech, kes mõlemad sõidavad külla Läti klubile RTU/Robežsardze/Jūrmalale. Ülikooliklubil on aga enne avamängu probleemid tempoosakonnas ning peatreener Janis Sirelpuu naljatleb mõttega ise platsile naasta.

Pühapäeval RTUga kohtuv Taltech on kahe hooaja vahel palju muutunud, sidemängija Aleksander Eerma on aasta lõpuni laenul Bigbankis, liitunud on aga juba mainitud Martti Keel. Diagonaalründaja Valentin Kordas liikus samuti Tartusse, tema asemele toodi varem Tallinna Selveris pallinud tšehh Matej Šmidl, kirjutab volley.ee.

Olulised täiendused on nurgaründajad Kevin Saar ja Rauno Tamme. Meeskonnas jätkab rannavõrkpallurist nurgaründaja Rasmus Meius ja diagonaalründajana liitus tema rannavolle paarimees Kaur Erik Kais (tuli üle Pärnust). Liberona jätkab Cris Karlis Lepp, tempomeestest peaks põhikoormust kandma Mihkel Tanila ja noor Remo Torn ning Sten Perillus.

Avakohtumise eel on meeskonnas ka muresid, sest Šmidl haigestus ja lisaks tuleb Lätti minna ühe tempomehega. TalTechi peatreener Janis Sirelpuu: «tean, et saan ühe tempoga minna, sest Tornil on noorte mängud ja Tanilal isiklikud põhjused. Pean vist ise peegli ees vaatama..,» mängib endine temporündaja naljatledes mõttega ise platsile minna. «Aga mis seal ikka, käime seal ära ja töötame edasi, vastase kohta veel palju ei tea.»

Laupäeval RTUga kohtuv Avo Keele juhendatav Pärnu on kahe hooaja vahel teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri, sest lahkujate seas on nii sidemängija Martti Keel (liitus TalTechiga) kui meeskonna teine kauaaegne liider Taavet Leppik (Tartu Bigbank).

Sidemängijana tegutsevad sel hooajal nooruke Richard Voogel ja äsja Brasiiliast meeskonna juurde jõudnud kahemeetrine Jo Mauricio da Silva Neto. Tempoosakonnas jätkab põhimeestest juba tuttav Toms Švans, uueks tulijaks on kanadalane Kevin Lebreux. Nurgaründajatest peaks põhirolli kandma ukrainlane Boriss Žukov ja Tony Tammiksaar. Diagonaalründajana liitus eelmisel hooajal Saaremaal pallinud Markus Uuskari ja liberona tegutseb koondislane Silver Maar. Lisaks on meeskonnas mitu noormängijat.

Peatreener Avo Keel ütleb, et uued leegionärid on hetkel veel mitte kõige paremas vormis. «Välismaalased peavad veel kõvasti tööd endaga tegema ja on hetkel sellises vormis nagu nendega tihti kipub olema. Midagi on suvel tehtud, aga mitte pidevalt nädalast nädalasse,» sõnab peatreener. «Silver ja Toms on heas vormis, nemad on koondistes töös olnud. Uuskari saab veel juurde panna.»

Hooaja avamängule vastu minnes Keelel ülemäära suuri ootusi pole. «Taktikaks on: võtame kõik pallid vastu ja lööme kõik maha,» muigab ta. «Aga tõsiselt rääkides, on raske midagi oodata, loodan, et näidatakse paremaid sooritusi kui äsja kontrollmängudes TalTechiga.»

Liigas paigutab Keel end keskmike sekka, ent kevadel tahaks mõistagi medalite eest võidelda, lisab ta.

Märksõnad
Tagasi üles