Viimsi andis Ventspilsile lahingu, ent lahkus väljakult ikkagi kaotusega

Rain Veideman.
Rain Veideman. Foto: Korvpalliklubi Viimsi/Estover

Eesti-Läti korvpalliliigas toimus täna üks lahing, kus läksid vastamisi KK Viimsi/Sportland ja BK Ventspils. Viimase veerandini kõvasti hambaid näidanud Viimsi pidi lõpuks ikkagi lätlaste 80:67 paremust tunnistama.

Esimest aastat Eesti-Läti liigas mängiv Viimsi alustas hooaega kohe võiduga Tallinna Kalevi vastu, ent nüüd võõrustati hoopis kõvemat vastast. Sellele vaatamata läks Eesti klubi väljakule vägevat lahingut andma.

Sellega saadi ka hakkama, sest pärast kahe punktiga kaotatud avapoolaega, haarati kolmandal veerandil juhtohjad. Viimasele vaatusele mindi ikkagi Ventspilsi 50:47 eduseisus, ent kadunud polnud kindlasti veel midagi.

Kohtumise lõpus panid Ventspilsi mängumehed otsustavaid viskeid sisse ning eduseis paisus kiiresti kahekohaliseks. Sellest enam Viimsi ei toibunudki ning turniiritabelisse kirjutati 67:80 kaotus.

Ventspilsi poolelt säras täna Arturs Ausejs, kelle arvele kirjutati üleplatsimehena 24 punkti. Kristaps Kilps ja Larry Thomas toetasid teda vastavalt 17 ja 11 silmaga. Viimsi meeskonnas jõudsid samuti kolm mängumeest kahekohalise punktisummani. Kapten Rain Veideman tõi parimana 15, Devin Lee Harris lisas 13 ja Taavi Jurkatamm arvele jäi 10 punkti.