Käsipallileegion: resultatiivne Timmo jõudis Norra karikasarjas poolfinaali

Viskel on Alfred Timmo.
Viskel on Alfred Timmo. Foto: Helin Potter

Nagu välismaal mängivatel Eesti käsipalluritel kombeks, koguti eelmisel nädalal rohkem võite kui kaotusi. Tähtsaima võidu sai Alfred Timmo, kes andis viie väravaga tõhusa panuse Fjellhammer ILi pääsemiseks Norra karikavõistluste poolfinaali. Karl Roosna näppas Timmolt nädala skoorimeistri tiitli, visates Saksamaal ühe värava rohkem.

Ka Saksamaal peeti karikavõistluste mänge, aga Mait Patrail ei teinud kaasa, kui Rhein-Neckar Löwen pääses 16 parema hulka 31:24 (15:12) võiduga SC DHfK Leipzigi üle. Pühapäeval panustas Patrail kaitses ühe blokiga, ent "lõvid" leppisid Bundesligas 25:25 (13:13) viigiga Bergischer HC vastu.

Karl Roosna viskas Potsdami võidumängus neli esimest väravat

Astme võrra madalamal ehk 2. Bundesligas juhtis HSC 2000 Coburg teisel poolajal parimal juhul viie väravaga, aga andis edu käest ning kaotas TV 05/07 Hüttenbergile 27:30 (13:10). Karl Toom viskas Coburgi kasuks kaks väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Coburg hoiab nelja punktiga 20 tiimi seas 12. kohta.

Saksamaa kolmandas liigas jätkus 1. VfL Potsdami võimas hooaja algus. Võõrsil VfL Fredenbecki vastu saadi viie minutiga 4:1 algedu, kusjuures kõik Potsdami väravad viskas Karl Roosna. Neljas järjestikune võit tuli tulemusega 35:22 (18:9), Roosna panustas kuue tabamusega.

Tapalase Martin Adamsoni periood Helsingi IFKs ja Soome meistriliigas jäi lühikeseks, sest 24-aastane vasaksisemine otsustas käsipalliga lõpparve teha. "Töö ja elu nõuavad oma," tunnistas kolme Soome liiga- ja karikamänguga kaheksa väravat visanud Adamson. "Tasuta mängimise peale kulus lihtsalt liiga palju aega, ent reaalset lepingupakkumist ei tehtud."

Kaks eestlast jätkavad siiski põhjanaabrite juures. Markus Viitkar viskas kaks väravat, aidates Karjaa BK-46 35:23 (19:12) võiduni Siuntio IF-i üle. Helsingi Dickenit esindav Armi Pärt põikas üle lahe ning oli koondise- ja positsioonikaaslasega solidaarne 28:18 (13:10) võidumängus HC Tallinna üle, tabades samuti kaks korda.

Timmolt senise hooaja parim mäng, Johannsonilt esimesed väravad

Hüppeliigesetraumaga mitu nädalat eemal olnud Alfred Timmo ei teinud veel kolmapäeval Fjellhammeri ILi Norra kõrgliigamängus kaasa, kui Halden Topphåndballile 23:31 (12:17) alla jäädi. Jala seisukord paranes ja pühapäeval reisis põlvalane Bergenisse, et mängida Norra karikavõistluste veerandfinaalis.

Viimasel kümnendil kolm korda finaali jõudnud ning 2012. ja 2013. aasta karikavõitja IL Bergen Håndball juhtis suurema osa mänguajast. Esimest korda sai Fjellhammer ette 51. minutil, kui Timmo viskas väravasse ja seis oli 22:21. Eesti koondislane tabas lõpuks viis korda ja andis kolm resultatiivset söötu, aidates koduklubi 30:26 (11:13) võiduga karikasarja poolfinaali.

Rumeenia meistrisarjas märgiti hooaja esimesed tabamused Martin Johannsoni nimele. Alles eelmisel nädalal vigastuspausilt naasnud Eesti koondise kapten viskas kaks väravat ning Bukaresti Steaua ideaalne hooaja algus jätkus – viies võit tuli Cluj' CS Universitatea üle tulemusega 30:20 (14:10).

Jaapani kõrgliigas sai hooaja neljanda kaotuse Dener Jaanimaa uus tööandja Daido Steel HC. Veel mõne aja eestlaseta läbi ajama pidav Daido kaotas Osaki Electricile 29:33 (17:17). Daido Steel hoiab liigatabelis kuue punktiga kaheksandat kohta.