F1s purustati pea veerand sajandit püsinud rekord (1)

Istanbuli Grand Prix esimene kurv.
Istanbuli Grand Prix esimene kurv. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix

Pühapäeval Türgis toimunud vormel 1 etapil purustas Alpine`i meeskonna sõitja Esteban Ocon 24 aastat kestnud rekordi – ta läbis terve Grand Prixi ühegi boksipeatuseta. Viimati sai sarnase saavutusega hakkama 1997. aastal soomlane Mika Salo.

Augustis Ungaris oma esimese F1 etapi võitnud Ocon alustas Istanbulis toimunud võistlust vahepealsete rajatingimuste jaoks mõeldud rehvidega (inglise k. intermediates). Kõik teised sõitjad käisid vähemalt korra ka boksis rehve vahetamas, kuid Ocon sõitis samade rehvidega kõik 58 ringi ehk 309,3 km. Ocon lõpetas võistluse viimasel punktikohal ehk kümnendana.

Tõe huvides olgu öeldud, et tegelikult on boksipeatuseta sõidetud viimase 24 aasta jooksul ka varem. Tänavu paduvihmas toimunud Belgia etapil ei teinud ükski sõitja boksipeatust, kuid vaid turvaauto taga sõidetud GP-l läbitigi ainult käputäis ringe.

2016. aastal Brasiilias oli sarnane olukord, kus mitmed sõitjad ei teinud boksipeatust, kuid punase lipu perioodil, kui võistlus peatus, sõideti siiski boksiteele. Lisaks vahetati viis aastat tagasi toimunud võistlusel kõigil sõitjatel ka rehve.

1997. aasta Monaco Grand Prixil sai tankimiseta ja uute rehvideta hakkama Mika Salo. Tyrrelli vormeliga sõitnud soomlane alustas võistlust 14. kohal, kuid lõpetas viiendana.