Spordi lühiuudised

Esteban Ocon.
Esteban Ocon. Foto: Hasan Bratic

Pühapäeval Türgis peetud vormel 1 etapil sai Alpine’i meeskonna sõitja Esteban Ocon hakkama saavutusega, mida viimati nähti 24 aastat tagasi – ta läbis terve Grand Prix’ ühegi boksipeatuseta.

Viimati sai sellise saavutusega hakkama 1997. aastal soomlane Mika Salo. Augustis Ungaris esimese F1 etapi võitnud Ocon alustas Istanbulis võistlust vahepealsete rajatingimuste jaoks mõeldud rehvidega (inglise k. intermediates). Kõik teised sõitjad käisid vähemalt korra ka boksis rehve vahetamas, kuid Ocon sõitis samade rehvidega kõik 58 ringi ehk 309,3 km. Ocon lõpetas võistluse viimasel punktikohal ehk kümnendana. Tyrrelli vormeliga Monaco Grand Prix’l tankimiseta ja uute rehvideta hakkama saanud Mika Salo alustas võistlust 14. kohal, kuid lõpetas viiendana.