Kontaveit võitis napilt üle tunni kestnud kohtumise ja pääses Indian Wellsis veerandfinaali (2)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: John Cordes/Icon SMI via ZUMA Press/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Indians Wellsi WTA tenniseturniiri neljandas ringis brasiillanna Beatriz Haddad Maia (WTA 115.) 6:0, 6:2 ja pääses napilt üle tunni kestnud kohtumisega veerandfinaali.

Kontaveit lükkas konkurentsist brasiillanna, kes sai põhiturniirile nö. õnneliku kaotajana. Meie parim tennisist murdis 65 minutit kestnud kohtumises vastase geimides viiel korral. Eestlanna esimesed servid õnnestusid 75-protsendiliselt, punkte kogunes neist lausa 85-protsendiliselt.

Kontaveit pääses USAs toimuvale Indian Wellsi veerandfinaali esimest korda. WTA kodulehe statistika põhjal on ta järjest võitnud kaheksa kohtumist (vigastuse tõttu Chicagos antud loobumiskaotust ei arvestata) ning pole neis kaotanud settigi ehk on võitnud järjepanu 18 setti.

Veerandfinaalis kohtub 18. asetusel Kontaveit turniiril 12. asetusel paikneva tuneeslanna Ons Jabeuriga (WTA 14.), kes alistas läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud venelanna Anna Kalinskaja (WTA 151.) 6:2, 6:2.

«Tunnen ennast hästi. Olen mänginud head tennist,» ütles Kontaveit pärast võitu, vahendas WTA koduleht. «Mul on vöö all mõned võidud, mul on selle üle väga hea meel. (Veerandfinaalis – toim) tuleb kindlasti raske matš, Ons on mänginud väga hästi. Tunnen, et minu mäng on väga hea, seega olen lahinguks valmis, tulgu, mis tuleb.»