Hooaja viimane MM-ralli avas enda näo

Postimees Sport
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2020. aastal Monza rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2020. aastal Monza rallil. Foto: Fabien Dufour/Hyundai Motorsport

Sarnaselt 2020. aastaga sõidetakse ralli MM-sarja viimane etapp ka tänavu Itaalias Monzas. 18.-21. novembril sõidetav võistlus on võrreldes debüüdiga läinud tosinkond kilomeetrit pikemaks ning kiiruskatseid on mägiteede ja ringraja vahel jaotatud võrdsemalt.

Mullu oli Monza võistlus kavas detsembri esimesel nädalavahetusel, katsete kogupikkus oli 241 km. Tänavu on ajakavas taas 16 katset, kilometraaž on 254,46. Neljapäeval toimub ringrajal 4,2 km testikatse.

Reede hommikul lähevad rallimehed sarnaselt mullusega Milanost põhjas asuvatesse mägedesse, sõidetakse Gerosa (11,09 km) ja Costa Valle Imagna (22,17 km) katsed, mis olid identsena kavas ka 2020. aastal. Katsed läbitakse ka teist korda, pärastlõunal tiirutatakse kolm katset Monzas.

Laupäeval kl 7.15 antakse start San Fermo (14,45 km) katsele, järgneb ralli pikim katsumus Selvino (25,06 km). Mõlemad katsed on taas linnulennult 60 km kaugusel võistluskeskusest Monzast ja need lähevad ka kordamisele. Päeva lõpetab Monza ringrajal asetsev Roggia (14,85 km) kiiruskatse, mis läbitakse kahel korral.

Pühapäev on väga sarnane 2020. aasta ralliga, kavas on kolm katset Monza ringrajal. Punktikatsena sõidetakse taas Serraglio nime kandev katse, mil pikkust 14,43 km.

Eelmise aasta võistlusel võidutses toona seitsmendana MM-tiitli teeninud Sébastien Ogier Toyotal, teine oli Ott Tänak (+13,9) Hyundail ja kolmas eestlase tiimikaaslane Dani Sordo (+15,3). Muide, tänavu tähistab Monza ralli Ogier’ viimast MM-starti koos kauase kaardilugeja Julien Ingrassiaga.

Enne Monza etappi on MM-sarjas kavas Kataloonia etapp, mis toimub sel nädalalõpul.

Tagasi üles