VIDEO Kontaveit langes Indian Wellsi kõrge tasemega turniiril konkurentsist veerandfinaalis (2)

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: RAY ACEVEDO/EPA/SCANPIX

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) langes Indian Wellsis toimuval WTA 1000 tenniseturniiri veerandfinaalis konkurentsist, kui kaotas tuneeslannale Ons Jabeurile (WTA 14.) 5:7, 3:6.

Juba enne kohtumist räägiti, et vastamisi lähevad kaks väga heas hoos tennisisti. Hea sõbra Konteveidi alistamine oli Jabeurile hooaja 48. võiduks, mis teeb temast sellest arvestuses WTA tuuri kõige edukama mängija. Lisaks tõuseb tuneeslanna esmaspäeval avaldatavas maailma edetabelis esimese Araabia mängijana maailma esikümnesse.

Avasetti läks Kontaveit küll 1:0 juhtima, kuid kaotas siis neli geimi järjepanu. Eestlanna suutis küll jõuda 5:5 viigini, kuid kaotas seejärel oma servigeimi ning Jabeur suutis 49 minutit kestnud esimese seti võita 7:5.

Teine geim algas tasavägiselt, kuid seisul 3:3 lükkas Jabeur sisse teise käigu. Tuneeslanna murdis kaks korda järjest Kontaveidi servigeimi ning mäng oligi tehtud. Kohtumine kestis kokku tund ja 27 minutit.

Statistika põhjal tuli kõige suurem vahe sisse lihtvigades, mida Kontaveit tegi 38, Jabeur aga 15. Vastane sai hakkama ka sama paljude äralöökidega, Kontaveit sooritas neid 18.

Kontaveidi jaoks lõppes üheksamänguline võiduseeria, kui välja jätta Chicagos antud loobumiskaotus jaapanlannale Mai Hontamale (WTA 161.), kusjuures Eesti esireket ei kaotanud nendes kohtumistes settigi.

Turniiril 12. asetatud Jabeur on poolfinaali pääsenud tennisistidest kõrgeima asetusega. Järgmises ringis kohtub ta Paula Badosa Gibertiga (WTA 27.), 23-aastane hispaanlanna alistas sakslanna Angelique Kerberiga (WTA 15.) 6:5, 7:5. Teises poolfinaalis on vastamisi valgevenelanna Victoria Azarenka (WTA 32.) ja lätlanna Jelena Ostapenko (WTA 29.).