Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rally Estonia sõidetakse järgmisel aastal oma tavapärasel ajal

Ott Tänak kihutamas tänavusel Rally Estonial. FOTO: Sander Ilvest

Täna avalikustati järgmise hooaja WRC-kalender, kust leiab taas ka Rally Estonia nime. Tartu, Otepää, Elva, Kanepi, Kambja, Peipsiääre ja Mustvee valla teedel kihutatakse uuel aastal 14.–17.juulini.

Sarnaselt tänavuse aastaga on Eesti MM-ralli hooaja seitsmendaks etapiks. Rally Estonia eel peatub WRC-karussell Keenias ja Rally Estonia järel ootab MM-sarja võistlejaid ees Soome ralli.

Rally Estonia üheks traditsiooniks on olnud, et kui on võimalik, on võistlus alati toimunud juulis ja nii ka tänavu. See tähendab, et rallifännid nii Eestist, kui mujalt saavad taaskord nautida suurepärast Eestimaa suve ja loodust ning loomulikult Rally Estoniat.

Kui eelneva kahe MM-ralli puhul on võistluse korraldajad pidanud arvestama karmide koroonapiirangutega, siis täna töötab Rally Estonia tiim usus ja lootuses, et 2022. aasta võistlus saaks taas toimuda normaalsetes tingimustes ja suurepärast võistluselamust pakkudes.

Kolmandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus lisaks võistluskeskusele saab olema ka hooldusala ja poodium.

Urmo Aava, Rally Estonia direktor: «Neid riike, kus MM-ralli on kolm korda toimunud väga palju pole ja see on meie jaoks suur privileeg. Kõik see on tohutu meeskonna töö, sest see ei ole võimalik kellegi üksiku pingutusega vaid kõigi panusega. Rally Estonia taga on Eesti riik, kohalikud omavalitsused, kõik toetajad ja suur ligi 3500 liikmelike korraldusmeeskond. Loodame väga, et saame 2022. aasta Rally Estonia teha nii normaaltingimuste lähedaselt, kui see vähegi võimalik. Töötame juba praegu selle kallal, et kuidas eelneva 11. aasta kogemus maksimaalselt ära kasutada ja korraldada tuleval aastal veel meeldejäävam ja ägedam Eesti MM-ralli.»

Tarmo Hõbe, Rally Estonia kommertsdirektor: «Ametlikud Rally Estonia 2022 WRC etappi kuupäevad on nüüd avaldatud ja hea meel on tõdeda, et võistlus toimub jätkuvalt oma traditsionaalsel ajal, juuli keskpaigas. Täna planeerime järjekorras kolmandat Eesti MM-rallit selles usus, et koroonast tingitud tingimused on oluliselt leebemad või sootuks kadunud. Meie suur soov on taas pakkuda kirge ja suurepäraseid elamusi täis rallinädalavahetust, kus fännid saaksid ise valida endale sobiva pealtvaatamise koha. Juba täna, kus kuupäevad on ametlikult paigas, on hea võimalus hakata planeerima pere ja sõpradega kesksuvist nädalavahetust ning broneerida varakult endale sobiv majutuskoht. Rallipassid tulevad müügile niipea kui kõik vajalikud ettevalmistused selleks on tehtud.»

2022. aasta WRC-kalender

1. Monte-Carlo, 20.–23. jaanuar

2. Rootsi, 24.–27. veebruar

3. Horvaatia*, 21.–24. aprill

4. Portugal, 19.–22. mai

5. Sardiinia, 2.–5. juuni

6. Keenia, 23.–26. juuni

7. Eesti, 14.–17. juuli

8. Soome, 4.–7. august

9. Ametlik võistlus selgub hiljem, 18.–21. august

10. Kreeka, 8.–11. september

11. Uus-Meremaa*, 29. september – 2. oktoober

12. Kataloonia, 20.–23. oktoober

13. Jaapan, 10.–13. november

*Leping pole veel allkirjastatud

Tagasi üles
Back