P, 24.09.2023

Rekordiliselt tihe vormel 1 kalender väldib kokkupõrget jalgpalli MMiga

Siim Kaasik
, reporter
Facebook
Comments
2022. aastal sõidetakse F1-sarjas 23 etappi.
2022. aastal sõidetakse F1-sarjas 23 etappi. Foto: Xavi Bonilla/ZUMA/SCANPIX

Eile avaldati järgmise hooaja vormel 1 kalender, mis koosneb rekordiliselt 23 etapist.

Suurim muudatus on ilmselt see, et järgmisel viiel aastal F1 sari Hiinasse Shangaisse ei lähe. Viimasel kahel hooajal koroonaviiruse tõttu ära jäänud etappi asendab 2022. aastal Imola ringrajal sõidetav Emilia Romagna GP.

Küll aga on kalendris tagasi Austraalia, Kanada, Singapuri ja Jaapani etapid, mida pole samuti koroonapandeemia tõttu viimasel kahel aastal toimunud.

Tuleval aastal toimub kaks etappi USAs. Lisaks Austinis sõidetavale USA GP-le teeb vormelikarussell tiiru Miamis.

Hooaja lõpetab traditsiooniliselt Abu Dhabi GP, kuid see toimub kolm nädalat varem kui tänavu. Põhjuseks on 2022. aastal Kataris korraldatav jalgpalli MM.

Tegelikult pidanuks ka tänavune F1-kalender koosnema 23 etapist, kuid koroonapandeemia tõttu on esialgset kava tulnud mitmel puhul ümber teha ning nõnda on praeguseks lukku jäänud 22 osavõistlusest koosnev kalender.

Praeguseks on hooajast sõidetud 16 etappi ning MM-sarja juhib Max Verstappen 262,5 punktiga, Lewis Hamilton jääb maha kõigest kuue silmaga.

Järgmisena kihutavad vormelid 25. oktoobril USAs Texases. Seejärel on kavas veel Mexico City, Sao Paulo, Katari, Saudi-Araabia ja Abu Dhabi GP-d.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles