Kristin Kuuba jõudis Almeres poolfinaali

Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Margus Ansu

Rahvusvahelise sulgpalliliidu International Challenge’i kategooriasse kuuluval Yonex Dutch Openil Almeres on teise asetusega Kristin Kuuba endale kindlustanud koha nelja parema seas, sest mängis laupäeva ennelõunal peetud veerandfinaalis üle tšehhitari Tereza Švábíková 21:18, 21:14.

Kuuba ja 21-aastane Švábíková olid varem ühe korra omavahel mänginud. See juhtus 2017. aasta Läti lahtistel Jelgavas, kus eestlanna jäi mõlemas geimis peale 21:17. Nüüdne teine mõõduvõtt algas kui sõit ameerika mägedel. Kuuba sai ette 3:1, jäi siis taha 3:6, kuid oli intervalliks 6:0 spurdi toel taas ees 11:8. Mängu jätkudes võitles Kuuba välja eduseisu 19:13, kuid visa võitleja Švábíková ei loovutanud avageimi kergelt. Korraks oli vahe vaid kaks punkti (18:20), kuid geimi lõpetava punkti sai enda nimele siiski Kuuba.

Teises geimis oli Kuuba algedu veelgi võimsam (6:1), kuid seegi kord pääses vastane mängu tagasi. Korraks oli tartlanna eduseis veel vaid 7:6, aga joogipausiks siiski taas veidi turvalisem, 11:7. Puhkuseminut Švábíkovále hästi ei mõjunud, sest Kuuba saavutas kuus punkti järjest ja läks ette 17:9. Geimi lõpp oli vaid tulemuse vormistamine, 21:14. Platsil kulus võidu vormistamiseks 32 minutit.

Samuti laupäeval peetavas poolfinaalis on Eesti esireketi vastane Ungari tippsulgpallur Vivien Sandorhazi, kes oma veerandfinaalis mängis kolmes geimis auti Ira Sharma (India) 21:19, 21:23, 21:15. Kuuba (BWF 51.) on 20-aastase ungarlannaga (BWF 159.) varem mänginud kolm korda ning kõik kohtumised kahes geimis võitnud, viimati tänavusel Polish Openil 21:13, 21:11.

Rüütel ja Marran murdsid end poolfinaali

Esimesed Triitoni esindajad väljakul olid laupäeval siiski Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Triitonlannad olid naiste paarismängu veerandfinaalis vastamisi šveitslannade Nadia Fankhauseri ja Caroline Racloziga. 28-aastane Fankhauser on paarismängu maailma edetabelis ühe teise partneriga 73. kohal, 19-aastane Racloz on oma partneriga 721. Rüütel ja Marran paiknevad BWF-i edetabelis 44. kohal.

Avageim kinnitas tabelites kirjas olevat, sest tartlannad ei loovutanud kordagi juhtija ametit. 10:4 eduseisust võideti geimi esimene pool 11:7. Eduseisult 16:12 löödi geimi lõpus punkte 5:1 ja võideti 21:13. Teine geim seevastu oli Šveitsi paari ruulida. Kesk-eurooplased said kiiresti ette 6:1 ja 11:4, kuid meie neidude õnneks ei osatud suures eduseisus mängida. Rüütel ja Marran jõudsid viigini 11:11, kuid ette ei õnnestunud minna enne kui seisuks 21:20. Enne seda oli Fankhauseril ja Raclozil kasutada esimene geimpall (20:19), mis aga vaid võimaluseks jäigi. Tartlannad jätsid esimese võimaluse mäng lõpetada samuti kasutama, kuid teist enam mitte – 23:21. Kahe geimiga piirdunud heitlus kestis 34 minutit.

Laupäeva õhtupoolikul tuleb võitjatel veelkord platsile tulla, poolfinaaliks. Vastu tulevad kas Abbygael Harris ja Hope Warner Inglismaalt või Debora Jille ja Cheryl Seinen Hollandist.

Pajuste mängis end Küprosel kaheksa parema hulka

Reedel Küprose pealinnas Nicosias alanud Future Seriesi kategooria turniiril Cyprus International on Helis Pajuste jõudnud veerandfinaali. Teise asetusega tartlanna võitis avaringis kohaliku mängija Chara Michaeli 21:15, 21:14 ning teises ringis laupäeva hommikul tšehhitari Veronika Dobiášová 21:16, 13:21, 21:11.

Avageimis sai tänavune Eesti meistrivõistluste üksikmängu pronks ette 5:2, kuid vastane viigistas. Uus aktiivsuspuhang viis tartlanna ette 10:5, kuid uuesti jõudis 22-aastane Dobiášová viigini. Intervalliks oli siiski 11:10 ees Pajuste ning rohkem ta vastast enda kõrvale enam ei lubanud. Eduseis kasvas 17:12-le ning geim lõppes tartlanna 21:16 eduga. Pajuste juhtis teist geimi 7:4, kuid siis hoog rauges ja tšehhitar haaras initsiatiivi. Dobiášová kasvatas oma eduseisu 14:11-lt 19:11-le ning võitis 21:13. Otsustavas geimis jätkus tasavägist mängu vaid esimeseks kuueks punktiks. Siis pääses Pajuste ette 7:3, oli intervalliks juhtimas 11:6 ning jätkas heas rütmis lõpuni – 21:11.

Veerandfinaali mängib Pajuste veel laupäeval Heli Neimaniga (Iisrael), kes äärmiselt tasavägises matšis alistas kuuenda asetusega Eleni Christodoulou (Küpros) 21:18, 20:22, 21:19.