Leicester pani püsti peo ja lõpetas Manchester Unitedi rekordilise seeria

Cristiano Ronaldo jäi täna kuivale ja ei suutnud Unitedit kaotusest päästa.
Cristiano Ronaldo jäi täna kuivale ja ei suutnud Unitedit kaotusest päästa. Foto: Carl Recine/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga kaheksanda vooru keskses lahingus läksid vastamisi Leicester City ning neile külla sõitnud Manchester United. Kodupubliku rõõmuks võttis väljakuperemehed 4:2 võidu.

United saabus Leicesterile külla seisust, kus võõrsil pole Inglismaa kõrgliigas kaotusekibedust tunda saanud juba 29 kohtumist järjest. See tähistab ka Premier League'i rekordit.

Külaliste jaoks sai kohtumine ka imelise alguse, sest suurepärasest kauglöögist viis Unitedi juhtima Mason Greenwood. Poolajapausile mindi ikkagi viigiseisult, sest mänguseisu võrdsustas 31. minutil Belgia koondislane Youri Tielemans.

Teisel poolajal läks lahti aga tõeline väravatekontsert. Viimasel veerandtunnil suutsid mõlemad meeskonnad kokku lüüa lausa neli väravat.

Esmalt viis 78. minutil Leicesteri esimest korda juhtima Türgi keskkaitsja Caglar Soyuncu, kes kasutas ära Unitedi karistusalas Punaste Kuradite prohmaka. Liiga kaua kodumeeskonna fännid siiski rõõmustada ei saanud.

Juba 82. minutil viigistas mänguseisu oma hooaja esimest kohtumist mänginud Marcus Rashford. Nüüd jäid omakorda Unitedi mängijad ennast imetlema, sest juba vähem kui 30 sekundit pärast keskringist lahtimängu viis Jamie Vardy Leicesteri taaskord juhtima.

United jahtis küll tormiliselt viigiväravat, ent viimane sõna jäi sedapuhku Leicesterile. Oma debüütvärava sai Inglismaa kõrgliigas kirja Zambia koondislane Patson Daka.