Kuuba triumfeeris Hollandi lahtistel meistrivõistlustel

Kristin Kuuba ei suutnud Tokyos saadud kaotuse eest revanši võtta.
Kristin Kuuba ei suutnud Tokyos saadud kaotuse eest revanši võtta. Foto: Tairo Lutter

Rahvusvahelise sulgpalliliidu International Challenge’i kategooriasse kuulunud Yonex Dutch Openil Almeres võitis naiste üksikmängu Kristin Kuuba. Turniiril teise asetuse saanud 24-aastane tartlanna allutas 50 minutit väldanud närvesöövas finaalis oma tahtele inglanna Abigail Holdeni 22:20, 21:18 ning lisas sel aastal oma aktivasse juba teise võidu International Challenge’i taseme turniiridel. Märtsi lõpus oli Kuuba võidutsenud Polish Openil Gnieznos.

Eestlanna ja inglanna alustasid Pierre de Coubertini nime kandval tänaval asuvas Topsportcentrumis pühapäevast finaalide rida. Omavahel Kuuba (BWF üksikmängu 51.) ja Holden (BWF 175.) seni kohtunud polnud, kuid sarnaselt tartlannaga oli ka Holdenil tänavusest aastast all juba turniirivõit, sest Lavrios peetud Hellas Internationalil (Future Series) ei suutnud teda keegi võita. Almeres oli 22-aastane inglanna seni tunnistanud vaid 2:0 võite.

Avageimis sai Kuuba viigiseisult 4:4 ette 6:4, kuid Holden jõudis kohe taas viigini. Kuuba vastas sellele 6:0 spurdiga ja läks ette 13:6 ja teemaarendusena juba 16:8. Terendav geimivõit hakkas aga kammitsema ning pikki pallirallisid paremini talunud inglanna 7:0 vahespurt tõi ta mängu tagasi. Seisul 20:19 oli Holdenil kasutada esimene geimpall. Kuuba suutis geimi päästa ja sai samaga hakkama ka 20:21 taga olles. Kaks punkti järjest teenides võitles tartlanna esimese geimpalli ka endale ning erinevalt vastasest suutis selle realiseerida. 23:21 võiduks kulus 25 minutit.

Teist geimi alustas pooleteise tuhande pealtvaataja sooja toetust nautinud Kuuba julgelt, minnes ette 3:1. Holden vastas omakorda kolme punktiga, kuid seisult 4:4 võttis juhtohjad Eesti esireket. Üle kolme punkti vastane siiski maha ei jäänud, intervalliks oli seis 11:8 Kuuba kasuks. Ohutuled läksid taas vilkuma Kuuba eduseisul 12:9, mil Holden viigistas ja korraks isegi kahe punktiga (15:13) ette pääses. Õnneks rohkemaks inglannal jõudu ja oskusi ei jätkunud. Kuuba taastas eduseisu (18:15, 19:16) ning ehkki korraks ronis Holden veel ühe punkti kaugusele (18:19), pidasid eestlanna närvid vastu ning esimeselt matšpallilt saabus võit 21:18. Teinegi geim kestis 25 minutit.

Oma senise karjääri edukaimat hooaega nautiv Kuuba võitis Almeres avaringis Ágnes Körösi (Ungari) 21:12, 17:21, 21:9, teises oli parem Gayle Mahulette’ist (Holland) 21:10, 21:16, veerandfinaalis alistas Vivien Sándorházi (Ungari) 18:21, 21:11, 21:11 ja poolfinaalis Tereza Švábíková (Tšehhi) 21:18, 21:14.

Pjedestaalile ehk nelja parema hulka pääses Almeres ka Triitoni naispaar Helena Rüütel ja Kati-Kreet Marran. Neilgi oli teine asetus, kuid laupäeva õhtul tuli poolfinaalis tunnistada hollandlannade Debora Jille ja Cheryl Seineni selget paremust 21:9, 21:6.

Küprose pealinnas Nicosias peetud Future Seriesi kategooria turniiril Cyprus International jõudis samuti Triitoni klubis harjutav Helis Pajuste veerandfinaali, kus jäi alla Heli Neimanile (Iisrael) 11:21, 16:21