Eesti fitness-sportlased tõid koju kamaluga medaleid

Kristle Tamm.
Kristle Tamm. Foto: Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

Möödunud nädalavahetusel olid Eesti fitness-sportlased võistlustules Soomes toimunud Põhjamaade meistrivõistlustel ning lisaks veel Põhja-Makedoonias ja Leedus. Kokku võitsid eestlased lausa 10 medalit.

Lahtis oli eestlasi võistlemas koguni 25. Laupäevane võistluspäev tõi Eestile 5 medalit – Egert Oiov men's physique –179 ja Olivia Hermlin bikiinifitness 172+ said kaela hõbemedalid; Risto Saul men's physique –179 ja Elisabeth Atamanski bikiinifitness –160 ning juunior bikiinifitness –163 pronksmedalid. Finaalikohtadele pääsesid veel Sander-Henri Saul (men's physique –179 6. koht), Olivia Hermlin (juunior bikiinifitness 169+ 5. koht), Relika Merilai (bikiinifitness –160 6. koht), Kerli Djomina (bikiinifitness –169 4. koht), Liis Marian Toomse (bikiinifitness –172 4. koht), Kirke Kirt (bikiinifitness 172+ 4. koht), Deisy Liivja (juunior bikiinifitness 169+ 6. koht).

Pühapäevane võistluspäev tõi veel lisaks ühe pronksmedali: Ivan Šarapov sai kolmanda koha võistluskategoorias men's classic physique –180. Finaalikohtadele jõudsid Karmen Kiier (bodyfitness –169 4. koht) ja Olga Tarassovskaja (acrobatic fitness 4. koht).

Laupäeval olid eestlased võistlemas ka IFBB Diamond Cup Skopjes Põhja-Makedoonias, kus Evelyn Raig võitis kaks hõbemedalit (bikiinifitness –166 ja masters bikiinifitness), Kristle Tamm tuli hõbedale fitmodel'i kategoorias ja sai 4. koha bikiinifitnessi –166 kategoorias.

Pühapäeval toimusid Leedus, Kedainiais lahtised karikavõistlused, kus Elly Künnap sai masters bikiinifitnessis 3. koha. Märt Ermil seekord men's physique kategoorias finaali murda ei õnnestunud.