E, 6.02.2023

Inglismaa koondisele määrati EM-finaalis toimunud rahutuste eest karm karistus

Postimees Sport
Inglismaa koondisele määrati EM-finaalis toimunud rahutuste eest karm karistus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juulis Wembley staadioni juures märatsenud fännid.
Juulis Wembley staadioni juures märatsenud fännid. Foto: Lee Smith/REUTERS/Scanpix

Euroopa jalgpalliliit (UEFA) määras Inglismaa jalgpallikoondisele karistuse juulis Wembleyl toimunud EM-finaali korrarikkumiste eest. Inglastel tuleb üks kodumäng pidada suletud uste taga. Lisaks määrati 100 000 eurone rahatrahv, kuid saamata jääva piletitulu tõttu kaotatakse miljoneid.

UEFA sõnul karistati Inglismaa alaliitu, sest EM-finaalis jäi korrast ja distsipliinist puudu staadionil ja selle ümbruses. «Oleme otsuses pettunud, aga võtame karistuse omaks,» ütles Inglismaa jalgpalliliit, kellele määrati kaheaastane tingimisikaristus.

Kui võiks arvata, et ühe mängu pealtvaatajate pidamine pole Inglismaa jaoks suurem asi, siis tegelikult kaotab alaliit miljoneid saamata jäävat piletitulu. Inglismaa koondise kohtumisi külastab Wembleyl 70 000 inimest ja iga mänguga teenitakse ligi 3 miljonit eurot piletitulu.

11. juulil võõrustas Wembley EM-finaali, kus ühe meeskonnana tuli väljakule ka võõrustajate koondis. Itaalia alistas 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias 3:2 Inglismaa.

Enne mängu üritasid piletita fännid Wembley staadionile jõuga sisse murda ning mõnedele see ka õnnestus. BBC teatel oli tegemist «väikese arvu inimestega», täpsemalt ei osatud või tahetud kirjutada.

BBC ajakirjanik Phil McNulty kirjeldas, et enne mängu Londonis toimunu oli midagi uskumatut. «Olukord Wembley'l oli hirmuäratav. Inimesed ründasid staadionit ümbritsevaid barjääre, et meeleheitlikult tribüünile murda. Paljud kukkusid rüseluse tagajärjel, lapsed olid kohkunud. Vahekäigud oli rahvast täis, isegi puuetega inimestele mõeldud ala uputas.»

Märksõnad
Tagasi üles