WRC-ässa kaardilugeja poetas Hispaania etapil pisara ja saab kodukülla ausamba

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Dani Sordo (paremal) ja Candido Carrera.
Dani Sordo (paremal) ja Candido Carrera. Foto: Nikos Katikis via www.imago-images.de/SCANPIX

Dani Sordol ei õnnestunud küll kodust Hispaania autoralli MM-etappi võita, ent kolmas koht pakkus mitmes mõttes suurt rahulolu. 

Hyundai tiimis kolmandat autot jagav Sordo ei saanud küll vastu tiimikaaslasele Thierry Neuville'ile ja Toyota piloodile Elfyn Evansile, ent seljatas näiteks valitseva tšempioni Sebastien Ogier'. Kolmas koht oli 38-aastasele hispaanlasele väga märgiline, ta jõudis karjääri jooksul poodiumile juba 50. korda. 

«Muidugi tahtsin võita, aga Neuville oli esimestel päevadel väga tugev. Sain aru, et pean võitlema poodiumile jõudmise eest. Paar aastat tagasi kaotasin viimase kiiruskatsega Evansile esikolmiku koha. Tundsin end sellepärast mitu päeva halvasti. Ei tahtnud seda korrata. Lõpuks jäi lauale: kas võtan kolmanda positsiooni vastu või jätan auto raja äärde,» rääkis Sordo kodumaa ajalehele AS. 

Kataloonia MM-etapp toimus aastase pausi järel. Sordo jaoks oli kodune võistlus väga eriline, sest raja äärde oli kogunenud palju tema sõpru ja perekond. «Tahtsin neile rõõmu pakkuda,» märkis kogenud rallimees. 

Kui Sordo jaoks on poodiumikohad üsna tavapärased, siis tema kaardilugeja Candido Carrera koges täiesti uusi kõrgusi. 41-aastane hispaanlane debüteeris WRC-sarjas septembris peetud Kreeka rallil, kus jäädi neljandaks ja katsevõiduta. 

«Tahtsin esialgu katsevõitu kirja saada, nüüd saime neid lausa neli. Candido ütles mulle, et kui kokkuvõttes poodiumile jõuame, püsititatakse tema kodukülla [Salvaterra de Minosse] ausammas,» jutustas Sordo.

«Eks neil tuleb sammas siis püsti panna. Lisaks lubas Candido isegi kuhugi mõne küünla viia. Ütlen ausalt, tahtsin head tulemust ka tema nimel, sest ta on väga motiveeritud ja teeb kõvasti tööd. Ta on kõvasti arenenud. Kui võitsime koos esimese kiiruskatse, poetas ta pisara. See oli väga tore hetk.»

Sordo ja Carrera osalevad üheskoos ka 19.–21. novembrini peetaval hooaja finaaletapil Monzas. 

Tagasi üles