K, 29.03.2023

FOTO ⟩ Testikatsel maisipõllule kihutanud eestlased võivad kindlustada EM-tiitli

Postimees Sport
Testikatsel maisipõllule kihutanud eestlased võivad kindlustada EM-tiitli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ken Torn ja Kauri Pannas.
Ken Torn ja Kauri Pannas. Foto: Ondra Beneda

Täna õhtul antakse Ungaris Nyíregyháza linnas start Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja seitsmendale etapile. ERC Junior arvestuses on hooaja eelviimasel etapil M-Sport Poland meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Fiesta Rally3 autol stardis ka sarja üldliidrid Ken Torn – Kauri Pannas.

Möödunud aastased ERC3 ja ERC3 Junior meistrid kasutasid Euroopa meistrivõistluste kahe etapi vahelist pausi ära maksimaalselt ja osalesid Hyundai i20 R5 autoga kahel Eesti meistrivõistluste etapil, mille mõlemad lõpetasid absoluudi teise ja R5 autode esikohaga.

Autosport Team Estonia liikmed on sel hooajal ERC Junior arvestuses võitnud neljast rallist kolm ja 52 sõidetud kiiruskatsest 47.

Peamiselt on Torn – Pannas terve hooaja enda tempot võrrelnud esiveoliste Rally4- ja neljaveoliste Rally2-autodega. Selle peamiseks põhjuseks on olnud see, et tänavu pole ERC Junior arvestuses konkurents väga suur ja peale eestlaste on erinevatel etappidel Rally3-autoga startinud vaid kaks võistluspaari. Ungariski on Torn – Pannas ainsad ERC Junior klassi võistlejad, kuigi Rally3-autoga on stardis ka üks kohalik võistluspaar.

Konkurentsi vähesusest hoolimata lähevad saarlased Ungari ERC-etapi starti teadmisega, et pühapäeval võib neist saada ERC Junior klassi Euroopa meister.

Reede lõuna ajal sõidetud testikatsel näitasid Torn – Pannas esimesel läbimisel head minekut, kuid tegid teisel ringil sõiduvea ja lõpetasid maisipõllul. Õnneks olid auto kahjustused minimaalsed ja täna õhtul sõidetaval publikukatsel, algusega 20.03, on eestlased stardis.

Torn: tiitel pole enne käes, kui see on käes

«Ungari katsed on päris suurt väljakutset pakkuvad. Ees ootab palju erinevaid sektsioone ja pinnaseid. Eesmärk on oma asja hästi teha ja Rally3-autoga nendelt teedelt teavet koguda. Tiitlile veel ei mõtle, sest elu on näidanud, et see pole enne käes, kui on käes. Ralli eelne testikatse ei läinud päris nii nagu plaanitud. Esimesel läbimisel oli kurvis sõidujoon olemas, kuid teisel läbimisel see puudus ja sõitsime maisipõllule. Õnneks pääsesime ehmatusega ja oleme õhtul kindlasti stardis.»

ERC Junior puktid 4/6

1. Ken Torn – Kauri Pannas 153

2. Oscar Solberg – Dale Furniss 60

3. Jon Armstrong – Phil Hall 39

Märksõnad
Tagasi üles