Flora teenis ajaloolise punkti ja 166 000 eurot

Christopher Krutto
Rauno Sappinen tähistamas viigiväravat.
Rauno Sappinen tähistamas viigiväravat. Foto: Facebook @FCFlora

Valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora avas Konverentsiliiga alagrupiturniiril viimaks punktiarve, kui tegi kolmandas mängude voorus Küprosel 2:2 viigi Famagusta Anorthosisega.

Võrdselt alanud kohtumises haarasid võõrustajad juhtohjad 25. minutil, kui Miloš Deletic nad juhtima viis. Kolm minutit hiljem lõi Denis Popovic otsa veel ka teise värava, kuid enne poolajavilet õnnestus Flora tänu Rauno Sappinenile, kes realiseeris Henrik Ojamaa oivalise eeltöö, üks tagasi lüüa.

Teisel poolajal oli võimalusi mõlemal, kuid ainsana õnnestus väravavõrku sahistada veel florakatel: 80. minutil pääses Sappinen kaitseliini taha jooksma ning kuigi esmapilgul näis, et ta on juba palli kaotamas, võitles kesktormaja edasi ja virutas nahkkera lõpuks jõuga raamidesse.