N, 30.03.2023

Euromänguks valmistuv HC Tallinn lõi käed ukrainlasest mängujuhiga

Karl-Joosep Küngas
Euromänguks valmistuv HC Tallinn lõi käed ukrainlasest mängujuhiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vitali Horovõi.
Vitali Horovõi. Foto: Käsipalliklubi HC Tallinn

HC Tallinna meeste käsipallimeeskond kohtub pühapäeval, 24. oktoobril EHF European Cup karikasarja teise ringi korduskohtumises kell 18 Kalevi spordihallis Leedu meistri Vilniuse VHC Sviesaga.

HC Tallinna eest teeb ametliku koduväljaku debüüdi 24-aastane ukrainlasest mängujuht Vitali Horovõi. Avamängu võitsid leedukad kahe väravaga, kolmandasse ringi pääseb kahe mängu kokkuvõttes rohkem väravaid viskav meeskond.

Viimastel aastatel Ukraina meistriliiga klubi HC Portovik üks põhitegijaid olnud Horovõi liitus tallinlaste treeningutega juba suvel, kuid vigastas augusti lõpus peetud treeningmängus kergelt põlve. Horovõi on mänginud seni vaid ühe ametliku kohtumise HC Tallinna eest, kui sai eurosarja avamängus nädal tagasi Sviesa vastu episoodiliselt platsile.

«Horovõi tõime meeskonda seetõttu, et näeme temas suurt potensiaali saada positsioonimängu ajuks. Pallimängudes on kõige tähtsam saada mängust aru, pidevalt hinnata olukordi, võtta kiiresti vastu võimalikult õigeid otsuseid ning neid ellu viia. Kui suvel peatreenerina veel enne Bo Østergaardi tulekut meeskonda treeningmängus Raasiku/Mistra vastu juhendasin, kõik positsioonid olid korralikult kompekteeritud ja Horovõi oli ka mängus, siis valitses hooaja eel südames hea tunne.

Ta suudab oma rahulikkuse ja tarkade otsustega positsioonimängu juhtimise enda kätte võtta, mis senise hooaja jooksul meie üks murekohtasid. Soovisime ta korralikult terveks ravida ning selles oli ka positiivseid asju. Kuna tal vaja kehaliselt veel tugevamaks saada, siis pallitrennidest eemaloleku aeg aitas tal jõutreeningutel ennast võimsamaks teha. Samas sai rohkelt mänguminuteid noor mängujuht Kalev Kütt, kes teeb pidevalt tublisid samme edasi,» lausus klubi eestvedaja Risto Lepp.

«Meil on sel hooajal meeskonnas viis leegionäri. Neli ukrainlast ja valgevenelane. Meie eelmise hooja koosseisust siirdus koondislane Markus Viitkar siirdus Soome, Rainer Kelk läks Šveitsi ülikooli, Mikk Pinnonen ja Jesper Bruno Bramanis sel hooajal mängijakarjääri praeguse seisuga ei jätka. Minu jaoks pole vahet, et kas mängija on eestlane, ukrainlane või eskimo. Peaasi, et mängija tahab areneda, võitleb pidevalt paremaks saamise nimel nii trennis, mängus kui tavaelus ning naudib käsipalluriks olemist,» tõdes Lepp.

Märksõnad
Tagasi üles