Jarmo Jagomägi
, Reporter
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. Foto: Massimo Paolone/ZUMA Press/Scanpix

Kolm nädalat tagasi 40. sünnipäeva tähistanud vutiäss Zlatan Ibrahimovic särab endiselt eredalt. AC Milani võõral väljakul teenitud 4:2 võidumängus Bologna üle oli tal oluline roll mõlemal pool väljakut.

Itaalia kõrgliiga üheksanda vooru kohtumises hakkas juhtima päris varakult. 16. minutil viis Rafael Leao võõrsil mänginud Milani juhtima Ibrahimovici söödust. Vaid mõned hetked hiljem jäi Bologna vähemusse, sest Adama Soumaoro sai punase kaardi. Külalised kasutasid ülekaalu ära, pääsedes Davide Calabria tabamusest puhkama 2:0 eduseisus.

Aga mäng polnud kaugeltki tehtud. Teise poolaja esimese seitsme minutiga jõudis Bologna ootamatult viigini. Oma süü oli Ibrahimovicil, kes lõi pika karjääri esimese omavärava. Lisaks sai võõrustajate seast jala valgeks Musa Barrow.

Ent sündmusterohke õhtu alles kogus tuure. Ei kulunud kaua, kuniks Bologna jäi kahe mehega vähemusse, sest punase kaardi tõttu pidi platsilt lahkuma Roberto Soriano. Mõnda aega peeti väga keerulises seisus vastu, kuid...

Milani viis uuesti juhtima Ismael Bennacer 84. minutil. Lõplikult kustutas vastaste lootused muidugi Ibrahimovic, kes vormistas meisterliku tabamusega 4:2 seisu 90. minutil.

Kohtumise tipphetked:

Ühe viigi kõrvale kaheksanda võidu saanud Milan tõusis liidriks. Tõsi, neist võib mööduda mängu vähem pidanud Napoli, kes üritab ideaalset seeriat jätkata täna AS Roma vastu.