T, 21.03.2023

Greta Jaanson võitis mainekal USA regatil kaheksapaadil hõbeda

Toimetas Karl Juhkami
Greta Jaanson võitis mainekal USA regatil kaheksapaadil hõbeda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Greta Jaanson.
Greta Jaanson. Foto: EOK

Maailma suurim, Head of the Charles’i sõuderegatt läinud nädalavahetusel Massachusettsis Bostonis pakkus rõõmu Eestigi sõudeperele: Princetoni ülikoolis õppiv Greta Jaanson pälvis sealse tiimi ridades kaheksapaadil hõbemedali.

Avalikku haldust ja rahvusvahelisi suhteid studeeriva Jaansoni auhinnakappi lisandunud trofee tähendas eestlanna koduülikoolile üle aastate suurt triumfi: ehkki oktett lõpetas Stanfordi järel teisena, edestati väga tugevat Yale’i tiimi.

«See oli suur üllatus, nad on väga kõvad, ja me pole neist aastaid jagu saanud,» vahendab Eesti sõudeliit Pärnus sportlasteed alustanud Jaansoni lauseid. «Võtsime Kanada naistele järele, ühtäkki olid meil aerud koos. Siiski õnnestus sellest mängust puhtalt välja tulla, enesekindel ja konkreetne sõit taastada,» rõõmustas kahekordse olümpiahõbeda Jüri Jaansoni tütar.

«Huvitav on fakt, et Gretaga samas naiskonnas sõudis kaks eksmaailmameistri tütart: lisaks Gretale 1997. aastal ühepaadil tiitli võitnud Jamie Koveni järeltulija Lucy,» muigas papa Jaanson.

Princetoni ülikooli kaheksapaat.
Princetoni ülikooli kaheksapaat. Foto: Eesti Sõudeliit/Erakogu

Kuidas õnnestub noorsõudjal õpinguid ja treeninguid ühildada? «See on lihtne, kui rutiin ja mõnus rütm paika saada. Trenni tegemiseks on aeg väga piiratud,» rääkis Pärnu sõudeklubi kasvandik, kelle sõnul on USA-s elu palju intensiivsem.

Sõudja hinnangul on ookeani taga väga palju ressursse ja konkurents kõva. «Inventari pärast ei pea kunagi muretsema. Niisamuti saame üksteiselt tuge 55liikmelises naiskonnas,» selgitas pärnulanna, kes plaanib õpingud kokku võtta 2024. aastal.

Jõuproovil tegid Lõuna-Kalifornia ülikooli ridades niisamuti kaasa Grete Alttoa ja Annabel Aron, saavutades kümnenda koha.

Märksõnad
Tagasi üles