WRC-comeback'ist unistav rallimees: see on mu viimane võimalus! (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Hayden Paddon.
Hayden Paddon. Foto: Reporter Images

Autoralli MM-sari väisab järgmisel hooajal kümneaastase vahe järel taas Uus-Meremaad. Mõistagi rõõmustab see uudis paljusid kohalikke, kuid kõige rohkem loodab sellest kasu lõigata sealne rallimees Hayden Paddon. 

2013. aastal oma WRC-debüüdi teinud ning seejärel viis aastat Hyundai tehasemeeskonda kuulunud 34-aastane pedaalitallaja usub siiralt, et hea esitusega Uus-Meremaa rallil on tal võimalik tippseltskonnas taas jalg ukse vahele saada.   

«Kuna me oleme paar aastat nii-öelda pildilt väljas olnud, siis meie võimalused [WRC-sarja naasmiseks] on mõistagi ahtakesed, kuid ära iial ütle iial. Lõppude lõpuks on ikkagi tulemused need, mis enda eest räägivad,» vahendab portaal Speedcafe Paddoni lauseid. 

«Kui mul õnnestuks Uus-Meremaal ja kusagil veel mõned head tulemused vöö vahele saada, siis võivad asjad silmapilkselt muutuda. Sa oled alati ainult nii hea, kui su viimane tulemus. Vahel võib ainult ühest heast rallist piisata, et asjadele hoog sisse lükata,» jätkab 2016. aasta Argentiina ralli võidumees. 

«Oluline on lihtsalt võimalusi saada. Praegu on meil 12 kuud aega, et midagi organiseerida, kuid mõistagi on minu unistus saada omale konkurentsivõimeline auto ning võidelda koduradadel võidu eest,» kinnitab kokku kaheksal puhul poodiumile kihutanud Paddon. 

«Isegi kui see on ainult üks ralli, võin ma seal väga konkurentsivõimeline olla, kuna mul on siinsetest teedest väga head teadmised. Tänased sõitjad pole nendel lõikudel ju kunagi sõitnud, samal ajal kui mina kihutan siin juba aastaid,» lööb rallimees lauale oma suurima trumbi. 

Kuigi Paddon on optimistlik, ei ehita ta endale mingeid illusioone, sest kolme vahele jäänud aastat on ikkagi raskele järele teha. «Ma annan endale aru, et uue hübriidajastuga jääb kohti ainult vähemaks, kuid tunnen sisimas, et ma suudaksin veel kaks-kolm aastat tipptasemel sõitma. Hübriidajastuga seoses on sõitjad järgmisel hooajal ilmselt ka võrdsemal pulgal, seega seda silmas pidades on tulev aasta ilmselt mu viimane võimalus!» sõnab rallimees.

Tagasi üles