Rumeenias poolfinaali jõudnud Kontaveit: mängisin täna oma turniiri parima mängu

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Anatoliy Medved/SCANPIX

Eesti esireket Anett Kontaveit on jõudnud enda suure eesmärgile ehk WTA aastalõputurniirile kvalifitseerumisele väga lähedale. Rumeenias toimuval Transilvaania Openil jõudis ta poolfinaali ning eesmärgi täitumiseks, tuleb alistada veel kaks konkurenti.

Veerandfinaalis tuli eestlannal vastamisi minna ukrainlanna Angelina Kalininaga. Kui enne tänast polnud naised varem tenniseväljakutel kohtunud, siis oli ka mänguplaani seetõttu keerulisem koostada. Seda tunnistas ka Kontaveit ise.

Kohtumise algus oli Kontaveitile keeruline, sest mõne minutiga leidis ta end servimurdega 1:2 kaotusseisust. Eelkõige oli selle põhjuseks vastasega kohanemine, mis võttis mõni geim aega. «Kui eile ei elanud ma lihtsalt mängu piisavalt kiiresti sisse, siis täna oli teine olukord. Proovisin alguses liiga kiiresti punkte lõpetada, ent kiiresti selgus, et pean pikemaid pallivahetusi pidama,» selgitas Kontaveit pressikonverentsil.