L, 25.03.2023

Eesti jõutõstjad võitsid MMil kuus medalit

Toimetas Karl Juhkami
Eesti jõutõstjad võitsid MMil kuus medalit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hjalmar Mäe.
Hjalmar Mäe. Foto: Eesti Jõutõsteliit

Eesti jõutõstjad naasid Vilniuses toimunud lamades surumise MMilt kuue medaliga, millest kaks olid koguni kuldsed.

Hjalmar Mäe oli varustusega surumises parim kuni 120-kiloste 40-49-aastaste meeste seas, saades kirja 280 kg. Talle järgnesid mongol Ayush Otgonbayar (255 kg) ja jaapanlane Akihisa Takemura (247,5 kg).

«Võitsin küll loodetust natuke tagasihoidlikuma tulemusega, kuid tiitel on ajalukku kirjutatud. Kolmandaks katseks sai peale pandud maagiline 300 kilogrammi, mis kahjuks tehniliselt välja ei tulnud, kuid kang oli kerge. Hästi korraldatud võistlus, nii lava taga kui ka lava peal kõik sujus. See annab lootust seda numbrit realiseerida lähiajal. Äkki juba see aasta. Töö on tehtud, nüüd peab veel tehnikat lihvima,» ütles Mäe.

«Tahaksin kindlasti tänada perekonda, sõpru ja trennikaaslasi. Eriti suur kummardus: Sirli Suurkütt, Simon Mäe, Anne Michelis, Kaido Leesmann, Triin Leesmann, Jaan Lahe ja Reval Sport. Üksi oleks raske seda asja ajada,» lisas meister.

Raul Randmäe (+120 kg) oli parim üle 70-aastaste meeste varustusega surumises, kus ta sai ainsa esindajana kirja 130 kg. 

14–17-aastaste seas võistlev Eliise Mikomägi sai hõbeda varustusega ja pronksi klassikalises ehk varustuseta surumises, tulemused vastavalt 100 ja 80 kg. Marelin Jüriado sai Mikomäe järel varustusega surumises pronksi 90 kilogrammiga.

Markus Lehtla (+120 kg) sai 162,5 kilogrammiga 14-17-aastaste klassikalises surumises kaela hõbemedali. Kulla võitis poolakas Bartlomiej Tuszynski (170 kg) ja pronksi slovakk Branko Jakubik (162,5 kg).

«Lõpuks jõudis kätte see suur päev, kus ma sain oma jõudu näidata maailmameistrivõistlustel. Minu jaoks oli see vägev, kuna sain peale nelja kuud oma piire proovida. Kolmas katse oli super, kuna tehnika oli hea ja surusin arvatust rohkem,» sõnas Lehtla.

Eestit esindasid veel Liisa Peri, Tarmo Pärna ja Karl Michael Valk. Kuni 74-kiloste täiskasvanute varustusega surumises viienda koha saanud Valk läks vōistlustele kindla eesmärgiga püstitada isiklik rekord ja loodetavasti parandada ka Eesti rekordit, milleks on 212,5 kg.

«Kang oli käes raske, kuid viimasel katsel suutsin siiski kõva võitlusega alistada 220 kilogrammi. Nüüd tuleb veel kuu aega vastu pidada ja novembris Euroopa meistrivõistlustel loodetavasti tulemust parandada. Suurim tänu läheb kõigile kaasaelajatele, aga eraldi sooviks tänada kaasas olnud toetustiimi,» lausus Valk.

Märksõnad
Tagasi üles