Napi võidu saanud Tammeka hoiab nina vee peal ja kukutas Pärnu tagasi esiliigasse

Pärnu Vaprust (kollases) enam tuleval hooajal meistriliigas ei näe.
Pärnu Vaprust (kollases) enam tuleval hooajal meistriliigas ei näe. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti jalgpalli meistrivõistlustel peeti täna kolm mängu. Kõige valusamaks kujunes õhtu Pärnu Vaprusele, kel pole võimalik viimasest kohast pääseda.

Päev algas tabeli ülemise poole satside lahinguga. Paide Linnameeskond alistas koduplatsil kindlalt 4:0 Tallinna JK Legioni. Kolm väravat lõi Henri Anier, ühe Sander Sinilaid. Nõnda tehti ilus sünnipäevkink 36-aastaseks saanud Ragnar Klavanile.

Mõned tunnid hiljem pidas pärnakad Viljandi Tulevikuga põhimõtteliselt mängu elu või surma peale. Koduplatsil saadigi väga edukalt minema, juba esimesel minutil viis Kristen Saarts koduperemehed juhtima. Edu hoiti teise poolaja alguseni.

Külaliste esimese värava lõi Abubakir Muydinov 49. minutil. Viigipunkt jätnuks Pärnule natukenegi paremad võimalused liigasse püsimajäämise eest võidelda, kuid Kaimar Saag lõpetas need lootused 3. lisaminutil.

Seejärel polnud tänavuseks hooajaks kõrgliigasse tõusnud suvepealinlaste saatus enam nende endi kätes. Eelviimasel kohal olev Tartu Tammeka täitis koduplatsil Kuressaare vastu miinimumprogrammi: Tristan Koskori 65. minuti väravast võideti 1:0.

See tähendab, et kuigi pidada jääb veel kaks vooru, lõpetab Pärnu hooaja kindlasti viimasel kohal ja langeb tagasi esiliigasse. Eelviimane tiim peab püsimajäämiseks aste madalamal teisena lõpetanud satsiga üleminekumänge. Tänase võiduga säilitasid tartlased teoreetilise võimaluse sellest pääseda, Kuressaare jääb kuue silma kaugusele. Tõsi, väravate vahe räägib selgelt saarlaste kasuks.