VIDEO ⟩ Solskjär sai hapnikku: Manchester United pesi ilusa võiduga veidi häbi maha

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ole Gunnar Solskjär vahetas Cristiano Ronaldo 71. minutil pingile. Teda asendanud Marcus Rashford lõi Manchester Unitedi viimase värava. Foto: Frank Augstein/AP/Scanpix

Pühapäeval klubi ajaloo ühe piinlikuma, koduplatsil Liverpooli vastu 0:5 kaotuse saanud Manchester United sai hingele veidi palsamit. Inglismaa kõrgliiga kohtumises alistati võõral väljakul 3:0 Tottenham.

Selle nädala jooksul on jalgpallispetsialistid üle Euroopa arutanud, kas ja millal võiks Punaste Kuradite peatreener Ole Gunnar Solskjär saada sule sappa. Viimase info kohaselt andsid klubijuhid norralasele veel viimase õlekõrre, millest ta esialgu kenasti kinni haaras.

Tänases kohtumises valdas United küll vähem palli, ent lõi rohkem ohtlikke momente. Kannatlikkus tõi edu 39. minutil, mil täpse puutega suunas nahkkera otse õhust väravasse Cristiano Ronaldo. Teise poolajaga pandi oma paremus kindlalt maksma: jala said valgeks ka Edinson Cavani ja 71. minutil Ronaldo asemel pingilt sekkunud Marcus Rashford.

United tõusis viiendaks, Tottenham on kaheksas.

Liigatabeli tipus kindlustas esikohta Londoni Chelsea, kes alistas 3:0 Newcastle'i. Kõik väravad sündisid teisel poolajal. Kahel korral oli täpne Reece James, korra Jorginho.

Nende lähimad jälitajad kaotasid mõlemad punkte. Teist kohta hoidev Liverpool leppis 2:2 viiki Brightoniga, Manchester City kaotas 0:2 Crystal Palace'ile.