Hoolealused maailmameistriteks ja olümpiahõbedale aidanud Rivo Vesik jätkab Venemaa koondise juures

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Rivo Vesik Venemaa koondise dressis.
Rivo Vesik Venemaa koondise dressis. Foto: Erakogu

Rivo Vesik pikendas lepingut Venemaa rannavõrkpallikoondisega ja jätkab treeneriametis.

Ametlikult on Vesik idanaabrite juures tegutsenud alates 2016. aastast, kuid tegelikult abistas ta nõu ja jõuga venelasi ka Rio de Janeiro olümpial. Tokyo olümpial võitsid tema hoolealused Vjatšeslav Krasilnikov ja Oleg Stojanovski hõbemedalid.

«Otsustasime, et jätkame Venemaa koondisega koostööd. Järgmise olümpiani jääb vähem kui kolm aastat, mis tähendab, et suur töö ootab ees Pariisis võrdväärse või ehk isegi parema tulemuse tegemiseks,» ütles Vesik pressiteate vahendusel Venemaa koondisega jätkuvat koostööd kommenteerides.

«Elan väga kaasa Eesti rannavõrkpalli arengule. Nii palju, kui võimalik, aitan alati. Tänu siinsete sponsorite toele on meie rannavõrkpalluritel olnud rohkem võimalusi spordi tegemisele pühenduda, mis on parandanud ka nende tulemusi,» sõnas Vesik ja lisas, et nii korraldati näiteks möödunud suvel Teras Beachi ja Credit24 koostöös rannavõrkpalli turniire.

Vesik rääkis, et sügise saabudes on rõõm näha, kuidas saalivõrkpalli tase on Eestis aastatega järjest tõusnud. «Credit24 Balti Meistriliiga on tänu nimisponsori toetusele viinud Eesti võrkpalli väga heale tasemele. Minu soov on aidata tulevikus ka Eesti rannavõrkpallil jõuda maailma paremikku.»

Vesiku hoolealuste Krassilnikovi ja Stojanovski hõbe oli esimene olümpiamedal, mille venelased on rannavõrkpallis teeninud. Treenerina on ta viinud koondise MM-pronksi ja -kullani, EMil kahele hõbemedalile. Lisaks ette näidata kuldmedal veel veel MK-finaalist ja kokku veel umbes 25 medalit MK-etappidelt.

Märksõnad

Tagasi üles