Eesti rattur triumfeeris Portugalis enduro karikasarjas: nautisin seda mudarallit väga!

Toimetas Karl Juhkami
Maaris Meier.
Maaris Meier. Foto: Erakogu

Maaris Meier võitis Portugalis Sao Bras de Alportel’is peetud enduro karikasarja viimase etapi ja ühtlasi pälvis eestlanna esikoha kokkuvõtvas arvestuses.

Meieri võiduajaks oli neljandal etapil 21.02,690 ning ta edestas Anja Hovorkat 0,938 ja Sophie Bagnalli 9,125 sekundiga.

«Terve nädalavahetuse olid väga tuulised ja vihmased ilmastikuolud. See tegi ka sõidu kõigi jaoks raskemaks,» rääkis Meier. «Suutsin teha ilma suuremate vigadeta võistluse ja nautisin seda mudarallit tegelikult väga. Aegu nähes oli hea meel, et tuli ka etapivõit!»

Neljast etapist koosnenud karikasarjas võitis Meier kolm etappi ning ühel pälvis teise koha. See andis eestlannale kokkuvõttes 750 punktiga võidu. Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid Badnall (590 p) ja Ana Leite (470). Kokku osales karikasarjas 11 naist.