R, 22.09.2023

Venelannast suusastaar seisab olümpia eel probleemi ees: musklid on liiga suured

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Facebook
Comments
Natalja Neprajeva.
Natalja Neprajeva. Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

Kuigi vahepeal võib tunduda teisiti, siis tippspordis pole toores jõud sageli kaugeltki mitte kõige olulisem või kasulik. Heaks näiteks võib tuua Venemaa murdmaasuusataja Natalja Neprajeva. 

Kahe hooaja vahel kõvasti treeninud sportlane on ülekaalus, kuid ta pole paks. Vastupidi. 

«Treenerina tahan talle parimat. Olümpial õnnestumiseks peaks Natalja kaaluma 62-63 kilogrammi, ent on sealt veidi üle. See pole rasv, vaid lihasmass,» ütles Neprajeva treener Juri Borodavko kodumaa meediale. «Sellest pole lihtne lahti saada.»

Veebruaris peetaval Pekingi taliolümpial peavad sportlased võistlema kuni 1800 meetri kõrgusel merepinnast, mis tähendab hõredat õhku. Neis oludes saavad eelise kergemad sportlased, kelle energiakulu on väiksem. 

«Raske on samal ajal kõvasti treenida ja kaalu kaotada. Loodetavasti suudame lihasmassi võistlushooaja jooksul vaikselt, kuid sujuvalt vähendada,» lisas Borodavko.

Septembris 26. sünnipäeva tähistanud Neprajeval on juba seljataga korralik karjäär. Individuaalselt on ta võitnud MMilt pronksi, võistkondlikult korra ka hõbeda. Lisaks pääses ta Pyeongchangi olümpial poodiumi madalaimale astmele Venemaa teatenaiskonnaga. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles