P, 24.09.2023

Vormeliredelil järjest ülespoole rühkiv Aron: kõige tähtsam on, mida kõrgemal arvatakse

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Paul Aron suutis teha hooajale tugeva lõpu ja võitles ennast üldarvestuses kolmandale kohale.
Paul Aron suutis teha hooajale tugeva lõpu ja võitles ennast üldarvestuses kolmandale kohale. Foto: Prema Powerteam

Eesti vormelitalent ja Mercedese noorteakadeemiasse kuuluv 17-aastane Paul Aron lõpetas möödunud nädalavahetusel Monzas vormel 3 EM-sarja hooaja. Kuigi kuulsale ringrajale suundus eestlane lausa üldarvestuse teisena, pidi ta lõpuks leppima kolmanda kohaga.

Eelviimasel etapil Mugellos võitis Aron mõlemad sõidud, kuid möödunud nädalavahetus algas talle pettumusega. Avasõidu kvalifikatsioonis õnnestus tal sõita välja alles 12. aeg. «Me ei võtnud esimesest kvalifikatsioonist maksimumi. Minul ja autol oli mõlemal hea hoog, aga ei õnnestunud head ringi kokku panna. Sõidus päästsime nii palju, kui saime,» rääkis Prema hingekirja kuuluv Aron. Esimeses võistlussõidus tõusis ta lõpuks seitsmendaks, kuid magusa võidu noppis EM-arvestuses teiseks platseerunud Hadrien David, kes alustas nädalavahetust eestlasest kaks punkti tagapool.

Pühapäevaks tegi Aron vigade paranduse ja sai kvalifikatsioonis kahe tiimikaaslase, Dino Beganovici ja David Vidalese järel kolmanda koha. Teises sõidus õnnestus tal sealjuures tänu tiimikaaslaste kokkupõrkele koguni teisena ruudulipu alt läbi kihutada, kuid põhirivaal David oli vahetult tema järel kolmas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles