Žalgirise mannetu hooaeg sai jätku, valitsev meister püsib raskustes

Kaunase Žalgirise peatreener Jure Zdovc pole suutnud klubiga võitu saada.
Kaunase Žalgirise peatreener Jure Zdovc pole suutnud klubiga võitu saada. Foto: Teodoras Biliunas/Scanpix

Euroliigas mängiti eile kaheksanda vooru viimased kohtumised.

Koduväljakul mänginud Kaunase Žalgiris jahtis hooaja esimest võitu Berliini Alba vastu, ent pidi taaskord nukralt väljakult lahkuma. See oli neile juba kaheksandaks järjestikuliseks kaotuseks ning endiselt on Leedu klubi ainsana Euroliigas võiduta.

Žalgirise jaoks algas mäng kohe keeruliselt. Mõne minutiga leiti ennast 6:19 kaotusseisust, ent seejärel saadi mänguvanker natukenegi liikuma. Poolaeg kaotati 37:41.

Saksamaa meeskond kontrollis teisel poolajal selgelt sündmustekäiku ning kodumeeskonnale enam mingeid variante ei pakkunud. Sestap kirjutatigi tabelisse 79:71 võit.

Alba suurimaks korvikütiks kerkis Marcus Eriksson, kelle arvele jäi 16 punkti. Oscar Da Silva ja Ben Lammers lisasid 10 silma. Žalgirist ei suutnud kaotusest päästa ka üleplatsimehena 17 punkti visanud Tyler Cavanaugh.