VIDEO Manchester võõbati siniseks: ajalooline omavärav ja de Gea käkk jätsid Unitedi koduplatsil häbisse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
David de Gea (kollases) ei suutnud Bernardo Silva pehmet lööki tõrjuda.
David de Gea (kollases) ei suutnud Bernardo Silva pehmet lööki tõrjuda. Foto: Martin Rickett/PA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõige põhimõttelisemas duellis alistas Manchester City võõral väljakul 2:0 linnarivaali Unitedi.

Sinistes särkides mänginud külalised alustasid Old Traffordil näljasemalt. Tugev surve kandis vilja juba 7. minutil, mil ühe järjekordsetest City tsenderdustest suunas oma väravasse Unitedi kaitsja Eric Bailly.

Muide, Elevandiluuranniku pallurist sai esimene mängija, kes Premier League'is peetud Manchesteri derbis palli enda võrku suunas.

Pärast alguse ehmatust said koduperemehed veidi paremini mängu sisse, ent initsiatiiv püsis pigem vastastel. City teine tabamus sündis vahetult enne avapoolaja lõppu, kui  Joao Cancelo tsenderdusele sai väga väikese nurga alt jala vahele Bernardo Silva.

Mitmete jalgpalliekspertide arvates võis värava kirjutada Unitedi puuriluku David de Gea arvele. «Täiesti šokeeriv tegutsemine. Ta oli tegemas väga head avapoolaega, ent rikkus selle lõpuga täielikult,» märkis endine Unitedi mängija, Sky Sportsi ekspert Gary Neville.

Samuti omal ajal pikalt Manchesteri punases klubi väravas seisnud Peter Schmeichel leidis süüd ka kaitsemängijatel. «Maguire'il ja Shaw'l oli mõlemal võimalus pall puhtaks lüüa, aga nad lasid selle lihtsalt läbi. Ilmselt ootasid nad, et väravavaht mänguvahendi püüaks või lendaks see üle otsajoone,» märkis ta BBC vahendusel.

Kuigi teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud, kontrollis City võõral väljakul raudkindlalt sündmuste käiku. United valdas pallis vaid 32 protsenti mänguajast ning viiest löögist jõudis raamide vahele kõigest üks. Külalised kõmmutasid de Gea värava suunas 16 korda.

Kahe viigi ja kaotuse kõrvale seitsmenda võidu saanud City tõusis liigatabelis teiseks. United püsib viiendal real.