VIDEO Võimas: värava visanud Rooba aitas tiimi 9. järjestikuse võiduni, maha murti KHLi liider

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Robert Roobal on koduklubi edus suur roll.
Robert Roobal on koduklubi edus suur roll. Foto: Gavriil Grigorov/tass/Scanpix

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Tšerpovetsi Severstal võimas hoog KHLis jätkub. Tabelisse kirjutati üheksas järjestikune võit: 5:2 murti maha idakonverentsi liider Magnitogorski Metallurg.

Severstal ladus koduplatsil võidule vundamendi avakolmandikuga, mil visati neli vastuseta väravat. Neist viimane kanti Rooba arvele, kes viimastes voorudes oli jäänud kuivale. Meie mehel on nüüd maailma tugevuselt teises hokisarjas kirjas neli tabamust ja kaks söödupuntki.

Päris tehtud mäng siiski polnud. Teise kolmandiku esimese kahe minutiga suutsid külalised kaks väravat tagasi visata. Korraks vähendas Metallurg ka vahe minimaalseks, ent ligi kuus minutit enne lõppu saadud tabamus tühistati pärast videokorduse üle vaatamist.

Pärast seda Severstal enam midagi juhuse hooleks ei jätnud. Viimase värava viskasid nad ise poolteist minutit enne lõpuvilet tühja võrku.

Hooaja 16. ja üheksanda järjestikuse võidu teeninud Severstal tõusis läänekonverentsis kolmandaks. Idas liidrikoha säilitanud Metallurg saldo on 23-3.