Messiast ootav Barcelona kaotas hiiglaslikult edust tabeli keskmiku vastu taas punkte

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Celta Vigo mängijaid magusat väravat tähistamas.
Celta Vigo mängijaid magusat väravat tähistamas. Foto: MIGUEL RIOPA/AFP/Scanpix

Barcelona jalgpallimeeskonna mured jätkuvad: Hispaania kõrgliiga kohtumises anti võõral väljakul Celta Vigo vastu käest 3:0 eduseis.

Eelmisel nädalal peatreeneri Ronald Koemani vallandanud Barcelona peaks järgmisel nädalal ametisse nimetama klubi legendi Xavi. Seni tüürib aga võistkonda B-tiimi pealik Sergi Barjuan. Ent asjad ei suju ka tema käe all.

Koemanile sai saatuslikuks 27. oktoobri 0:1 kaotus koduliigas Rayo Vallecanole. Barjuani juhendamisel mängis Barcelona alustuseks 1:1 viiki Alavesiga ning võitis Meistrite liigas 1:0 Kiievi Dünamot.

Täna tundus Celta Vigo vastu kõik sujuvat. Juba 5. minutil pääseti Ansu Fati tabamusest juhtima. Kui mängitud oli veidi üle poole tunni, säras tablool juba 3:0. Värava olid selleks ajaks kirja saanud ka Sergio Busquets ja Memphis Depay.

Teisel poolajal muutus aga mäng totaalselt. Alustuseks lõi Iago Aspas 52. minutil tagasi esimese värava, paarkümmend minutit hiljem teise Nolito. Sellele vaatamata oli Barcelona pikalt võidus kinni, kuniks Aspas 6. lisaminutil 3:3 viigiväravani jõudis.

Nelja võidu ja kolme kaotuse kõrvale viienda viigi saanud Barcelona hoiab 17 punktiga üheksandat kohta. Celta Vigo on 12 silmaga 14.