Eesti käsipallikoondis jõudis MM-valiksarjas teisele etapile

Karl Roosna viskas otsustavas mängus Gruusia vastu 5 väravat.
Karl Roosna viskas otsustavas mängus Gruusia vastu 5 väravat. Foto: Helin Potter/Eesti Käsipalliliit

Eesti meeste käsipallikoondis sai Soomes Vantaas MM-valiksarja alagrupiturniiril teise koha ja pääses järgmisele etapile. Eesti kaotas alustuseks Soomele 30:35, kuid seejärel alistas Suur­britannia 34:22 ja Gruusia 31:27.

Eilses otsustavas heitluses grusiinidega said eestlased tasa­vägise alguse järel viie minuti jooksul kolm kaheminutilist karistust ning jäid taha 7:11. Eesti ei saanud kuidagi kaitset toimima ja rünnak kannatas eemaldamiste tõttu. Poolajavileks suudeti siiski saada kaotusseis minimaalseks (15:16).

Teise poolaja alguses tegid vastased uuesti sisse nelja­väravalise vahe, eestlased ärkasid seisul 20:24. Martin Johannsoni kaks ja Karl Roosna (pildil) kolm väravat viisid meie mehed ette 25:24. Veel kaks korda jõudsid vastased viigini, kuid siis võttis mängu enda õlgadele 99. korda koondise särgis esinenud Mait Patrail. Saksamaa klubi Rhein-Neckar Löweni taga­mees viskas otsustavates hetkedel kolm väravat, ühe lisas Jürgen Rooba ning vajalik teine koht oli käes.