L, 9.12.2023

Kehv sõnastus tõi Hamiltonile kaela sõimurahe

Postimees Sport
Copy
Sergio Perez (vasakul) möödumas Lewis Hamiltonist.
Sergio Perez (vasakul) möödumas Lewis Hamiltonist. Foto: Brian Snyder

Mercedese vormel 1 sõitja Lewis Hamilton tegi Mehhiko GP järel paljude hinnangul liiga Red Bulli sõitjale Sergio Perezile, mistõttu pidas ta vajalikuks oma kommentaari selgitada.

Hamilton lõpetas Mehhiko GP Max Verstappeni järel teisena. Kümmekond ringi enne lõppu jõudis teine Red Bulli piloot Perez seitsmekordsele maailmameistrile järele, kuid ühtegi arvestatavat rünnakut mehhiklane ette ei võtnud.

Võidusõidu järel ütles Hamilton lause, mida paljud tõlgendasid kui lugupidamatust kodupubliku lemmiku Perezi suhtes. «Kui Perez on sul sabas, siis saad aru, kui kiire nende auto on,» ütles Hamilton.

Briti sõnul tõlgendasid inimesed tema öeldut valesti. «Ma austan Perezit, ta on uues meeskonnas teinud suurepärast tööd. Ta on sel hooajal kõvasti arenenud. Tean, kui raske on uues tiimis edasi liikuda, see võtab aega,» kirjutas Hamilton Instagrami.

«Oma kommentaariga pidasin silmas seda, et Mehhikos väikse survejõutõttu väga raske teisel autol kannul püsida. Sellepärast oli ka nii vähe möödasõite. Samas suutis ta mulle väga lähedale pääseda, mis näitab, kui palju rohkem survejõudu nende autol oli,» selgitas Hamilton.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles