L, 1.04.2023

VIDEO ⟩ Legendaarne kaardilugeja meenutas, kuidas ta lubadeta jäänud Solbergi asemel kiiruskatsel kihutas

Siim Kaasik
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Chris Patterson.
Chris Patterson. Foto: Nikos Katikis/Zuma Press/Scanpix

Kataloonia MM-ralliga oma karjääri lõpetanud Chris Patterson on ainus kaardilugeja, kes on WRC-autoga sõitnud kiiruskatsel.

Patterson rääkis kümme aastat tagasi Rootsi MM-rallil juhtunud mälestusväärsest seigast WRC podcastis «Taustalood». Tol ajal luges ta legendi Norra ralliässale Petter Solbergile, kes jäi kiiruse ületamise tõttu enne viimast katset ilma juhilubadest. Just seetõttu tuligi Pattersonil istuda Citroën DS3 WRC rooli.

«Ma polnud kunagi ralliautoga sõitnud, rääkimata siis WRC-autost. Samuti polnud ma kunagi sõitnud lumel ega piikrehvidega. Lisaks sellele oli veel rool vasakul pool,» sõnas vasakpoolses liikluses üles kasvanud põhjaiirlane.

Enne 4,16 km pikkust kiiruskatset sai Patterson WRC-autoga sõitmist harjutada 200 km pikkusel ülesõidul. Solberg pakkus välja, et loeb kiiruskatsel Pattersonile kaarti, kuid see osutus segavaks faktoriks ja põhjaiirlane palus tal lõpetada.

Arusaadavalt näitas Patterson kiiruskatsel viimast aega. Kaotust katse võitjale Sebastien Ogier’le kogunes 51,2 sekundit. Ogier’l õnnestus viimase katsega ka Pattersonist ja Solbergist mööduda ning tõusta neljandaks. Ent valitsev maailmameister Sebastien Loeb suudeti ikkagi enda taga hoida.

«Meile pakkus see kõvasti nalja. Hiljem vaatasime videoklippi ja kiirus tundus ikka väga aeglane. Aga see ei lugenud, sest püsisime teel, mis oli minu peamine ülesanne,» rääkis Patterson.

2011. aasta Rootsi ralli võitis soomlane Mikko Hirvonen, kuid Pattersoni sõit röövis temalt rambivalguse. «Olin sellest häiritud. Ta võitis ralli, kuid kõik ajalehed kirjutasid, kuidas ma kiiruskatsel sõitsin. Kõik vaatasid mulle otsa, aga keegi ei mäletanud, et Mikko tuli võitjaks,» lausus ta.

Nagu öeldud, tegi 53-aastane Patterson Kataloona MM-rallil Gus Greensmithi kõrval oma viimase stardi. Karjääri jooksul startis põhjaiirlane 144 MM-rallil ning teenis 12 poodiumikohta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles