Vanameister Rikberg tunnistati oktoobrikuu parimaks mängumeheks

Rait Rikberg tunnistati Credit24 Meistriliiga oktoobrikuu parimaks mängijaks.
Rait Rikberg tunnistati Credit24 Meistriliiga oktoobrikuu parimaks mängijaks. Foto: Gertrud Alatare

Credit24 Meistriliiga oktoobri parim mängija oli Bigbank Tartu libero Rait Rikberg.

Valitsev Eesti meister Bigbank Tartu alustas Credit24 Meistriliiga hooaega täiseduga. Oktoobris käisid Alar Rikbergi hoolealused liigas väljakul neljal korral ja kõik mängud võideti vastastele punkte loovutamata. Geime loovutati kokku vaid kaks, Selver Tallinn ja TalTech alistati mõlemad tulemusega 3:1, VK Biolars Jelgava MSG ja RTU Robežsardze Jurmala ei suutnud tartlastelt geimigi võtta.

Bigbank Tartu ründekoormus jagunes nendest mängudes suhteliselt ühtlaselt, aga hea ründemängu aluseks oli tartlaste silmatorkavalt hea oli vastuvõtt. Seepärast valis žürii Credit24 Meistriliiga oktoobrikuu parimaks Bigbank Tartu libero Rait Rikbergi. Rikbergi positiivse vastuvõtu näitajad olid oktoobri kõigis neljas mängus muljetavaldavad - Selveri vastu 71 (24 servi vastuvõttu), TalTechi vastu 61 (23), Jelgava vastu 80 (10) ja RTU vastu 75 (12) protsenti.

«Hooaja esimestes mängudes koordineeris Rait väga edukalt meie meeskonna vastuvõtu, kaitse ja julgestuse. See annab meile hea mängurütmi ning on oluline võitmiseks,» tunnustas Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg žürii valikut.

Credit24 Meistriliiga kuu parim saab auhinnaks Rademari kinkekaardi 150 euro väärtuses. Auhinnatšeki andis vahetult enne CEV Cupi mängu Bigbank Tartu - Kaasani Zenit Rait Rikbergile üle vastaste tituleerituim mängija, 2012. aasta olümpiavõitja, Maksim Mihhailov.