Hamburg avas eurosarjas võiduarve, ent kaotas vigastada saanud Kotsari

Maik-Kalev Kotsar (palliga).

Eesti korvpallikoondislase Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg Towers suutis EuroCupi alagrupiturniiril avada viimaks võiduarve, kui võõrsil oldi 100:96 üle leedulaste Panevėžise Lietkabelisest.

Hamburg alustas kohtumist muljet avaldavalt, sest paari minutiga mindi 10:2 juhtima. Suurepärast visketabavust näidanud Saksamaa klubi võitis selle najalt lõpuks avaveerandi 33:23.

Mängu jätkudes suutsid Lietkabelise mängumehed üha rohkem mängu sisse saada ja teisel veerandil jõuvahekorrad võrdsustusid. Poolajapausile läks Hamburg ikkagi 50:45 eduseisus. Ainuke murekoht oli see, et poolaja lõpus sai vigastada Kotsar, kes tegi liiga oma õlale.

Teine poolaeg oli väga pingeline ning kord oli üks mõne punktiga peal ning see järel jälle teine. Viimasel veerandil suutis Hamburg hetkeks 10-punktilise eduseisu kätte võidelda, ent viimased minutid läksid taas põnevaks. Lõpusireeni kõlades olid tablool siiski Hamburgi 100:96 võidunumbrid.

Hamburgi suurimaks korvikütiks kerkis pingilt sekkunud ääremängija Lukas Meisner, kelle arvele jäi 20 punkti. Terve teise poolaja vigastuse tõttu pingil istunud Kotsar panustas võitu üheksa silma. Lietkabelise poolelt tõi üleplatsimehena Gediminas Orelik 31 punkti.

EuroCupi A-alagrupis on nüüd Hamburgil kirjas üks võit ja kolm kaotust. Sellega hoitakse 10 meeskonna konkurentsis kaheksandat kohta. Lietkabelis jätkab kahe võidu ja kahe kaotusega kuuendal real.